czerwca 22, 2020

Pozyskane przez Urząd Marszałkowski dodatkowe środki unijne pozwolą doposażyć Dolnośląskie Centrum Sportu w specjalistyczny Inkubator ICT pozwalający przeprowadzać treningi w warunkach odpowiadających wysokogórskim. Ośrodek, który kosztować będzie 12 mln zł ma rozpocząć działalność we wrześniu przyszłego roku, razem z całym DCS.

czerwca 6, 2020

Już wszystko wiadomo. Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Nowin Jeleniogórskich na najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. Wyrównana i zacięta walka szesnastu osób z trzech kategorii nominowanych do prestiżowego miana NAJ trwała do ostatnich godzin plebiscytowego głosowania. Szerzej laureatów i ich zdjęcia prezentujemy w aktualnym numerze Nowin Jeleniogórskich z 2 czerwca 2020 roku. 

maja 10, 2020

Trwa finałowy etap 45. plebiscytu sportowego Nowin Jeleniogórskich. W finałowym etapie liczą się już tylko głosy oddane na nominowanych do nagród, czyli czołowych piątek sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku, którzy w pierwszym etapie plebiscytu zdobyli najwięcej punktów.

kwietnia 27, 2020

Tylko do 30 kwietnia, do godz. 12.00 głosować można na wszystkich kandydatów do tytułów najpopularniejszego sportowca, trenera i nadziei sportu 2019 naszego regionu. Wówczas zakończony zostanie pierwszy etap tegorocznego - 45. plebiscytu sportowego Nowin Jeleniogórskich. Pięciu kandydatów z największą ilością punktów zdobytych w głosowaniu, w każdej z trzech kategorii plebiscytowych, nominowanych zostanie do tytułów i będzie rywalizować o nagrody w drugim, finałowym etapie plebiscytu. Listę nominowanych ogłosimy w pierwszym, majowym wydaniu NJ oraz na portalu www.nj24.pl. O tym, kto zwycięży, zdecyduje suma punktów zdobytych przez poszczególnych kandydatów w obu etapach głosowania. 

kwietnia 15, 2020

W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy zgłoszenia kilkunastu nowych kandydatów do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. Późne zgłoszenia do nowinowego plebiscytu sportowego wynikają z nadzwyczajnej sytuacji w kraju spowodowanej koronawirusem. Ponieważ z tego powodu nie mieliśmy możliwości przedstawienia wszystkich kandydatur na łamach Nowin Jeleniogórskich i dać szans powalczenia o punkty w głosowaniu wszystkim zgłoszonym, postanowiliśmy zmienić kalendarz tegorocznego plebiscytu i przedłużyć głosownie w pierwszym etapie do 30 kwietnia 2020 roku. 

kwietnia 5, 2020

Z każdym tygodniem przybywa kandydatów zgłoszonych przez kluby, sekcje, związki i stowarzyszenia sportowe oraz kibiców do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. W najbliższym numerze Nowin Jeleniogórskich z 7 kwietnia 2020 roku sylewetki zgłoszonych ostatnio pretendentów to tytułów w 45. plebiscycie sportowym NJ. Zaprezentujemy saneczkarzy lodowych z karkonoskiego klubu. 

marca 26, 2020

W aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 24 marca 2020 roku zaprezentowaliśmy pierwszą listę kandydatów (z krótkimi uzasadnieniami wyboru) do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. Kolejną, zaktualizowaną listę nominowanych w 45. redakcyjnym plebiscycie Nowin Jeleniogórskich opublikujemy w następnym numerze NJ z 31 marca. Zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania swoich kandydatów.

marca 26, 2020

Trwa 45. Plebiscyt Sportowy Nowin Jeleniogórskich. Na najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku głosować można w dwojaki sposób: za pomocą oryginalnych gazetowych kuponów wyciętych z aktualnego, drukowanego wydania Nowin Jeleniogórskich (kupony z datą ważności) oraz sms-ami. Za głos oddany na „nowinowym” kuponie każdy kandydat otrzyma dwa punkty, za sms - jeden punkt. Koszt jednego sms-a to 1,23 zł brutto (1,00 zł plus VAT).

marca 13, 2020

Już po raz 45. ogłaszamy redakcyjny plebiscyt na najpopularniejszego sportowca wieku i trenera z klubów regionu jeleniogórskiego. Plebiscytową nowością są dwie nowe kategorie: Sportowa Nadzieja dla młodych zawodników i zawodniczek w wieku od 12 do 16 lat włącznie i tytuł honorowy, przyznawany przez Nowiny Jeleniogórskie, Super Champion.

marca 1, 2020

W Starym Smokovcu (Słowacja) w dniach 26 – 29 lutego 2020 r. rozegrano konkurencje saneczkarskie w ramach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Śląskie 2020”. Znakomicie spisali się reprezentanci dwóch jeleniogórskich klubów. Wywalczyli 14 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

lutego 29, 2020

Po ośmiu latach przerwy bieg główny Biegu Piastów na koronnym, skróconym do 42 kilometrów dystansie, wygrał polski narciarz 23–letni Dominik Bury. Na mecie w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach wyprzedził Walthera Jacoba z niemieckiego Erfurtu i Jonasa Bestaka z Czech.

lutego 22, 2020

Ruszył 44. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego. Na początek familijne wyścigi, choć i tutaj nie zabrakło ostrej sportowej rywalizacji. W Rodzinnej 11 i Wyprawie Zucha wystartowało w sumie ponad 600 zawodników. 

lutego 21, 2020

Dziesięć medali trzech kolorów (3-4-3) przywieźli z Wisły reprezentanci jeleniogórskiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. W dniach 10 – 16 lutego 202o r. bardzo udanie rywalizowali oni w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Śląsk 2020” i jednocześnie w mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w biathlonie. 

lutego 16, 2020

Ponad sześć i pół tysiąca zawodników z 30 krajów z 3 kontynentów zgłosiło się na 44. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego, który rozpocznie się w sobotę, 22 lutego i potrwa do niedzieli, 1 marca. Jego areną będą wspaniałe trasy w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach na Dolnym Śląsku. 

stycznia 29, 2020

Polska sztafeta juniorów młodszych zajęła szóste miejsce w biathlonowych mistrzostwach świata juniorów w szwajcarskim Lenzerheide. W konkurencji 3 x 7,5 km pobiegli i strzelali zawodnicy jeleniogórskiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe Konrad Badacz (rocznik 2003) i Marcin Zawół oraz Jan Guńka (obaj rocznik 2002) z Kościeliska Zakopanego. Po dwóch zmianach biało – czerwoni prowadzili w sztafetowej rywalizacji.

stycznia 16, 2020

W jeleniogórskim Urzędzie Miasta rozstrzygnięto konkursy i klubom przydzielono budżetowe pieniądze dla ligowych drużyn seniorskich oraz na szkolenie dzieci i młodzieży w 2020 roku. Na tzw. sport kwalifikowany przeznaczono łącznie 799 tysięcy złotych, na szkolenie młodych zawodników i zawodniczek 1.095 tys. złotych. Rozdział miejskich wywołał sporo emocji i dyskusji, komentarzy, nawet protestów.

stycznia 14, 2020

Zawodnik jeleniogórskiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe, uczeń SMS Szklarska Poręba, Marcin Zawół (rocznik 2002) w znakomitym stylu wygrał biathlonowy bieg sprinterski na 7,5 km w III Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (Youth Olimpic Games - YOG) w Lozannie. Reprezentant Polski zaliczył fantastyczny bieg i tylko raz spudłował na strzelnicy. Drugi olimpijczyk z Karkonoszy Konrad Badacz (rocznik 2003) był piętnasty.

stycznia 12, 2020

Jana Jetmarova i Łukasz Bronowicki zwycięzcami Bieg dla Kobiet i Mężczyzn, który rozegrany został w sobotę, 11 stycznia w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. na dystansie prawie 11 kilometrów. Na narciarskich trasach biegowych w Górach Izerskich ścigało się blisko 200 zawodników. 

stycznia 9, 2020

5500 osób z 27 krajów zgłosiło się już na 44. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego, który odbędzie się od 22 lutego do 1 marca w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Jest duża szansa na rekordową liczbę uczestników na koronnym dystansie 50 km. Uwaga! Na wszystkie dystanse można się jeszcze zapisać.

grudnia 31, 2019

179 osób z sześciu krajów wzięło udział w Biegu na 5 w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Wystartowali w nim biegacze zarówno bez nart, jak i na nartach. Zawody rozegrane 29 grudnia, były ostatnimi zorganizowanymi przez Stowarzyszenie Bieg Piastów w 2019 roku i jednocześnie pierwszymi w sezonie zimowym 2019/20.

października 30, 2019

Marcialonga i Bieg Piastów należą do najważniejszych wydarzeń w biegach narciarskich w Europie. Współpraca między organizatorami tych niezwykłych imprez sportowych właśnie się zacieśnia – stały się bliźniaczymi organizacjami. Chodzi m.in. o to, aby więcej Włochów startowało w Jakuszycach i więcej Polaków próbowało swych sił na trasach regionu Trentino. Organizatorzy obydwu wielkich imprez biegowych chcą się wspólnie promować, wymieniać doświadczenia i wspierać. O swoich planach opowiedzieli na konferencji prasowej zorganizowanej w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze. Oprócz przedstawicieli Marcialongi i Biegu Piastów, byli też reprezentanci Wordloppet, prezydent Jeleniej Góry, a także wybitni zawodnicy. 

września 11, 2019

Trwają już zapisy na przyszłoroczny Bieg Piastów. Przez pierwsze 10 dni wpłynęło tysiąc zgłoszeń! 44. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego, trwać będzie od 22 lutego do 1 marca 2020 roku na na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Do końca września obowiązują najniższe opłaty startowe. 

sierpnia 20, 2019

W wieku 59 lat zmarł Henryk Przybyszewski, biathlonista związany z klubem Gwardia Szklarska Poręba, a po zakończeniu kariery trener biathlonowej narodowej kadry młodzieżowej kobiet, biathlonistów w Szkołach Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie Karpaczu oraz MKS Karkonosze Jelenia Góra, a także kadry paraolimpijczyków. Msza żałobna zostanie odprawiona jutro (środa 21 sierpnia) o godzinie 12 w kościele Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie.

sierpnia 12, 2019

Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf oraz były starosta jeleniogórski i działacz narciarski Jacek Włodyga znaleźli się w grupie „Projekt Harrachov”, która zamierza zdobyć pieniądze, doprowadzić do wyremontowania skoczni w Harrachovie i zapewnić ich sportowe wykorzystanie. Przedsięwzięcie bardzo mocno wspiera Adam Małysz.