Olimpia - Piast o wiosenne punkty

Do końca piłkarskiego sezonu 2016/2017 (ostatnie mecze 17 i 18 czerwca), zespół Olimpii Kowary rozegra jeszcze dziewięć meczów w trzeciej lidze, w tym pięć w roli gospodarza. W najbliższą sobotę, 6 maja, od godziny 17, na kowarskim stadionie beniaminek powalczy o pierwsze ligowe punkty rundy wiosennej z Piastem Żmigród.

Najbliższy rywal futbolistów Olimpii zajmuje 9. miejsce w tabeli. W minionych kolejkach „piastowicze” doznali porażki 2:4 w Polkowicach z KGHM Zanam i u siebie pokonali 2:1 Unię Turza Śląska. Drużyna Olimpii nadal jest „czerwoną latarnią” rozgrywek III ligi grupy III (18. lokata). Na kiepski, zaledwie 11-punktowy dorobek ekipy trenera Aleksieja Tiereszczenki składają się tylko dwa zwycięstwa i pięć remisów. Olimpia ma na koncie aż 18 porażek, bramki 23:70.

W 24. serii spotkań w III lidze kowarski zespół wrócił z Bielska-Białej z wysoką przegraną 0:6. Już w 24. minucie miejscowa Stal prowadziła 5:0. W mocno osłabionym teamie biało-zielonych z powodu kontuzji i choroby zabrakło czołowych zawodników, Mateuszów: Jarosa i Zatylnego, Macieja Gargasa, Marcina Krupy, Michała Wawrzyniaka i Adriana Zielińskiego. Po środowej, 25. kolejce (3 maja), gracze Olimpii znów musieli przełknąć gorycz porażki, już jedenastej na wyjeździe. W Dzierżoniowie ulegli Lechii 0:1. Jedyną bramkę w 67. minucie strzelił Grzegorz Borowy.