Piłkarze kowarskiej Olimpii z IV ligi do A klasy

Piłkarze kowarskiej Olimpii z IV ligi do A klasy

Decyzją klubowych władz kowarska drużyna nie zagra w IV lidze dolnośląskiej grupy zachodniej (jeleniogórsko – legnickej). Ta wiadomość zaskoczyła wielu kibiców, którzy jeszcze niedawno oglądali trzecioligowe mecze Olimpii. Prawdopodobną przyczyną wycofania zespołu z piątego w kraju poziomu rozgrywek są kłopoty kadrowo - finansowe.

Z prezesem zarządu Arturem Wroną nie udało się nam skontaktować. Stosowne pismo klub wysłał do Dolnośląskiego ZPN-u. Szef OZPN-u w Jeleniej Górze Kamil Wieliczko nie zna motywów działania włodarzy z Kowar. Jak twierdzi wcale nie musieli oni podawać konkretnych powodów rezygnacji z występów w IV lidze. Póki co, Olimpię stać tylko na grę w A klasie, dlatego działacze poprosili OZPN o włączenie Olimpii do grupy pierwszej. Łącznie powalczy w niej 15 drużyn.

Niespodziewana i przykra decyzja włodarzy Olimpii rozpoczęła dyskusję „za i przeciw”. Regionalni fani piłki kopanej nie spodziewali się takiego końca. Za „spuszczenie” klubu do A klasy obwinia się nieudolny zarząd z prezesem, „który nie ma pojęcie o piłce. Wybrano go, bo paru byłym piłkarzykom zamarzyły się kariery trenerskie”. Są też opinie i oceny zgoła odmienne. „Dobra decyzja zarządu. W Kowarach jest tyle grup młodzieżowych. Środki pójdą teraz na młodych i tak trzymać”. „Tylko praca z młodzieżą. Zespoły oparte na wychowankach mają sens. Z juniora na seniora – tylko takie rozwiązania daję efekty w małych miejscowościach”. Zgodne jest natomiast stwierdzenie: Piłkarze Olimpii bądź, co bądź dostarczyli w regionie wielu fajnych emocji w III (na zdjęciu mecz Olimpii ze Stalą Brzeg) i w IV lidze. Potwierdza się reguła, że bez „sianka” nie ma granka.

Wolne miejsce w IV lidze (jest 15 klubów), miało zostać uzupełnione inna dolnośląską drużyną, jednak działacze Wiwy Goszcz i zdegradowanej Nysy Zgorzelec zrezygnowali z tego przywileju. W nadgranicznym mieście rozsądek zwyciężył nad sercem, dlatego piłkarze sezon 2018/2019 rozpoczną w okręgówce. 

Komentarze (4)

Dno panie Wrona.

Panie Heńku małe sprostowanie. Szefem OZPN jest Pani Prezes Kobierecka, a Pan Kamil Wieliczko jest kierownikiem biura OZPN. POzdrawiam

Gdyby nie Prezes Wrona, to Olimpii w ogóle by nie było, bo po rezygnacji wcześniejszego zarządu nie było chętnych wcale. Oczywiście do działania nikt, do krytykowania wszyscy.

Tomasz uratuje klub.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.