Pogrom w Podgórzynie

Po serii meczów bez porażki drużyna Mitexu Podgórzyn znalazła pogromcę. Gospodarz w 5 kolejce uległ wyżej notowanemu rywalowi z Jeleniej Góry.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Gospodarze oraz goście mieli swoje sytuacje bramkowe. Już w 5 minucie po strzale Kamila Saniuka niepewną obroną popisał się bramkarz Pub Gola, wybijając piłkę na rzut rożny.
W 16 minucie po bardzo składnej akcji gości z Jeleniej Góry i dośrodkowaniu z prawej strony bramkę zdobył Jan Pietrzykowski. Piłkarz popisał się bardzo ładnym strzałem.

Po stracie gola piłkarze Mitexu rzucili się do odrabiania strat. Po ciekawej akcji Krzysztofa Tatomira niecelny strzał oddał Tomasz Lancewicz. W 21 minucie dobrze dziś dysponowany Krzysztof Tatomir po minięciu trzech rywali zagrał prostopadle do kolegów z drużyny, którzy nie zdołali odczytać zamiarów blondwłosego napastnika.

24 minuta to popis bardzo aktywnego Jana Pietrzykowskiego, który bezpośrednio z rzutu rożnego zdołał zaskoczyć bramkarza Mitexu Marcina Krawczyka. Ogromna radość snajpera i kibiców Pub Gola, którzy w to mroźne popołudnie entuzjastycznie dopingowali swoich graczy.

28 minuta to znów koncert piłkarzy z Jeleniej Góry. Futbolówka rozprowadzona środkiem pola, prostopadłe zagranie i gol Sebastiana Bakaszyńskiego, który bez najmniejszych problemów pokonuje bramkarza z Podgórzyna.
Końcówka pierwszej odsłony to nieznaczna przewaga zawodników Mitexu. Kwadrans przed zejściem na przerwę składnie rozegrana piłka trafia do Krzysztofa Tatomira, który nie wykorzystuje akcji sam na sam, wywalczając jedynie rzut rożny. Stały fragment gry zostaje rozegrany bardzo szybko. Celne dośrodkowanie ląduje na głowie Jakuba Wyderkowskiego, który efektownym strzałem pokonuje bramkarza PubGola. Chwilę później bliski pokonania Macieja Wojciechowskiego jest Kamil Saniuk, jednak niespodziewany strzał głową mija lewy słupek bramki. Do przerwy gospodarze przegrywają 1:3.

Druga połowa nie przyniosła tylu wrażeń. Gracze z Podgórzyna bardzo dzielnie atakowali i dążyli do wyrównania. Obrona Mitexu nie miała chwili odpoczynku, strzelec dwóch bramek Jan Pietrzykowski systematycznie zagrażał Marcinowi Krawczykowi, który robił co mógł, aby porażka nie była bardziej druzgocząca.

W 89 minucie bramkę po ładnej akcji i zamieszaniu w polu karnym strzela pomocnik Pub Gola Radosław Dutka, który dobijał wybroniony wcześniej strzał.

GKS Mitex Podgórzyn - Pub Gol Jelenia Góra 1:4 (1:3)
Bramki: Jakub Wyderkowski (41min.) oraz Jan Pietrzykowski (16, 24 min.), Sebastian Bakaszyński (28min.), Radosław Dutka (89 min.)
Żółte kartki: Bakaszyński, Dutka
Sędziował: S. Niemiec

Mitex Podgórzyn: Marcin Krawczyk – Hubert Walkowiak, Jarosław Woś, Paweł Żak (67’ Piotr Tupalski), Rafał Lewandowski – Tomasz Lancewicz, Adam Główczyk (28’ Damian Ziółkowski), Kamil Saniuk, Krzysztof Niewiadomoski – Jakub Wyderkowski, Krzysztof Tatomir

Pub Gol Jelenia Góra: Maciej Wojciechowski – Jacek Ochlik, Andrzej Pieroń, Kamil Grunwald, Paweł Żegota – Tomasz Walczak (60’ Mariusz Golonka), Sebastian Bakaszyński, Radosław Dutka, Piotr Zieliński – Gabriel Kaczmarek (80’ Oktawian Gawroński), Jan Pietrzykowski