„Srebro” i „brąz” Mateusza w MP i OOM

Trwa rywalizacja w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, jednocześnie mistrzostwach Polski juniorów. W pierwszym dniu zawodów biathlonistów w Zakopanem Kościelisku i w narciarstwie biegowym w Ustianowej (Bieszczady), startowało po sto zawodników i zawodniczek w obu dyscyplinach sportu.

Trzecie miejsce w zmaganiach sprinterskich biathlonistów wywalczył Mateusz Zawół (trener Dawid Matwijów), piąty był Dariusz Krajewski. W biegu juniorek na piątej pozycji sklasyfikowano Igę Kordasiwicz. Na tym samym miejscu zawody ukończyła juniorka młodsza Katarzyna Wołoszyn.

W drugim dniu MP juniorów i OOM w biegu pościgowym Mateusz Zawół zdobył srebrny medal. Dariusz Krajewski znów był piąty.

W sprincie na 1200 metrów techniką klasyczną i w biegu łączonym na 20 km (10 km CT + 10 km FT), dwukrotnie piąty był Piotr Skowron. Wszyscy młodzi sportowcy są wychowankami MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.