Świątecznie i pomocnie w Orient Expressie!

Świątecznie i pomocnie w Orient Expressie!

- Od roku przebywam w jeleniogórskim „Caritasie”, korzystam z pomocy wolontariuszy. Poświęcają nam czas. Przychodzą, pomagają, zabierają nas na spacery. Dla mnie to bardzo ważne, bo jeżdżę na wózku. Pierwszy raz spotkałem się z taką przyjazną pomocą i serdecznością - mówił Leszek Górnicz podczas świątecznego spotkania wolontariuszy i tych, którym pomaga Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „POMOCNA DŁOŃ”.

 

 

- Odwiedzam pensjonariuszy „Caritasu”, rozmawiam z nimi, opowiadam wierszyki. Po prostu lubię pomagać – jednym z wolontariuszy jest choćby Aleksander Musiał, uczeń drugiej klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego.

 

Na scenie jeleniogórskiego „Orient Expressu” tradycje bożonarodzeniowe w słowie i muzyce przedstawiały maluchy z jeleniogórskiego Przedszkola Integracyjnego nr 14, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 11 i wolontariusze zgromadzeni na ten wieczór w „Teatrze przy stoliku”. Nie zabrakło życzeń składanych przy opłatku i wspólnej wieczerzy.

 

Do Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „POMOCNA DŁOŃ” w Jeleniej Górze należy 35 osób.

 

- Pomagamy w życiowych bytowych sprawach, organizujemy spotkania integracyjne, a od tego roku zarejestrowaliśmy stowarzyszenie jako organizację pożytku publicznego. Będziemy mogli także pomagać w konkretnych potrzebach - mówiła Teresa Adamowicz, szefowa „Pomocnej Dłoni”.

 

Pierwszą taką pomoc można było zauważyć podczas świątecznego spotkania. Michał Borek z Przedszkola Integracyjnego ma pięć lat. W jasełkach grał rolę świętego Józefa. Chłopiec ma problemy ruchowo-logopedyczne. Od Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” otrzymał certyfikat gwarantujący kilkumiesięczne indywidualne specjalistyczne zajęcia w Centrum Edukacji Diagnozy i Rozwoju w Jeleniej Górze.

 

 

 

 

DSC_1215.JPG
DSC_0002.JPG
DSC_0004.JPG
DSC_0007.JPG
DSC_0009.JPG
DSC_0010.JPG
DSC_0013.JPG
DSC_0017.JPG
DSC_0019.JPG
DSC_0032.JPG
DSC_0033.JPG
DSC_0036.JPG
DSC_0038.JPG
DSC_0040.JPG
DSC_0044.JPG
DSC_0047.JPG
DSC_0049.JPG
DSC_0050.JPG
DSC_1199.JPG
DSC_1201.JPG
DSC_1207.JPG
DSC_1212.JPG

Komentarze (2)

Kurcze... co otwieram artykuł i zdjęcia "wyskakuje mi" jak nie Zygmunt K szef dialogu prezydenta to kierownik oświaty Paweł D. Goście chyba tylko po imprezach chodzą. Pytanie kiedy pracują, bo trudno obecne nazwać pracą, a od reprezentowania miasta to chyba jest prezydent, a nie urzędnicy.

potwierdzam w Caritasie na Żeromskiego spotkać wielu wolontariuszy, w różnym wieku oraz zawodów, którzy chcą być pomocni, ale robią to bardzo dyskretnie i bez zbędnego szumu, w przeciwieństwie do jednej z "wiodących" organizacji pozarządowych w naszym mieście, gdzie dużo bicia piany a mało faktycznie efektów za to medialnie pierwsza klasa

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.