Aleksiej Tiereszczenko nowym trenerem Karkonoszy

Aleksiej Tiereszczenko nowym trenerem Karkonoszy

Po dwóch latach z funkcji trenera „biało – niebieskich” zrezygnował Marek Siatrak, który przejął jeleniogórską drużynę po Arturze Milewskim. W obu sezonach IV ligi dolnośląskiej Karkonosze zdobyły po 43 punkty (12 zwycięstw, 7 remisów i 11 porażek, co dało kolejno szóste i ósme miejsce w końcowej tabeli. Zarząd Karkonoszy zdecydował się na zatrudnienie 55-letniego Aleksieja Tiereszczenki.

Może on pochwalić się bogatą karierą piłkarską w klubach za wschodnią granicą oraz w Polsce, gdzie reprezentował mielecką Stal, Olimpię Poznań i Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski. W tym ostatnim klubie oraz w Zawiszy Bydgoszcz i gdańskiej Lechii z ekstraklasy pracował w sztabach szkoleniowych. Jako samodzielny trener Aleksiej Tiereszczenko prowadził piłkarzy z wielkopolskich klubów oraz trzecioligowej w 2017 roku Olimpii Kowary (na zdjęciu). Nowy coach rodem z Ukrainy pierwszy trening Karkonoszy poprowadzi dzisiaj wieczorem, 16 lipca od godziny 18.

Prezes jeleniogórskiego klubu Tomasz Kowalczyk potwierdził zatrudnienie A. Tiereszczenki na cały sezon 2018/2019 z opcją przedłużenia umowy. Włodarz Karkonoszy wierzy w powrót do drużyny wypożyczonych zawodników, m. in. Wersockiego, Szromowiata i Pytla. W meczach ligowych klub nadal będzie stawiał na młodych piłkarzy, najlepszych wychowanków. 

Komentarze (1)

siara to może piłki podawać a nie być trenerem.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.