Cenne zwycięstwo Karkonoszy

Jeleniogórzanie wygrali 3:2 z rezerwami Chrobrego Głogów i utrzymali przewagę nad strefą spadkową IV ligi. Do końca rozgrywek pozostało 5 kolejek.

Karkonosze w tej rundzie są drużyną nieobliczalną. Potrafią wysoko wygrać z sąsiadem z tabeli, ale i przegrać z outsiderem. Stąd też trudno było wskazać faworyta starcia z wyżej notowanymi rezerwami Chrobrego. W niedzielnym (14 maja) meczu strzelanie zaczęli goście. W 40. minucie Dominik Nawrot z ostrego kąta z bliska pokonał Oskara Wieliczkę. Wydawało się, że jest to gol do szatni, jednak jeleniogórzanie nie zamierzali schodzić na przerwę ze spuszczonymi głowami. Świetnym podaniem popisał się Mateusz Firlej i Łukasz Kowalski stojąc sam przed pustą bramką gości nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W 61. minucie prowadzenie Karkonoszom dał Robert Lekszycki, który z kolei wykorzystał znakomite podanie Michała Szramowiata. „Szrama” był bohaterem tego meczu. Przy stanie 2:2 (gola wyrównującego dla Chrobrego strzelił z karnego Patryk Obiała), niemal z linii końcowej trafił w... okienko bramki Adama Makuchowskiego i ustalił wynik meczu.

Karkonosze Jelenia Góra – Chrobry II Głogów 3:2 (1:1)
bramki: Kowalski, Lekszycki, Szramowiat – Nawrot, Obiała
żółte kartki: Kozołubski oraz Pietrzczyk.
sędziowali: Radosław Kasprzyk jako główny oraz Patryk Ogrodnik i Paweł Stawicki.
Widzów: 100

Karkonosze: Wieliczko – Firlej, Siatrak, Wersocki, Cichoń, Kuźniewski, Woźniczka, Poszlężny (75' Krakówka), Szramowiat, Kowalski (65' Kozołubski), Lekszycki (90' Gęślak).
Chrobry II: Makuchowski – Małucki, Pietrzczyk, Żołądziewski, Serweta, Dobrakowski, Suchora, Nawrot, Żak (83' Poźniak), Prychod (67' Jóźwiak), Obiała.