Dobre wyniki młodych tenisistów

W minioną niedzielę 22.09 na kortach Sinet Klub w Legnicy odbywał się Kubot Kids Cup to największe mini tenisowe wydarzenie sezonu zakończone turniejem MASTERS. Bardzo dobrze wypadli w nim zawodnicy z Jeleniej Góry.

Kubot Kids CUP to cykl 5 turniejów Tenis 10 dla dzieci. Całą edycję patronatem objął Łukasz Kubot. Zawody odbywały się w 4 kategoriach wiekowych. Do kategorii niebieskiej (do 7 lat) zakwalifikował się z 1 miejsca Kornel Kolek a do kategorii zielonej (do 10 lat) z 4 miejsca – Zuzanna Jeschke. Po dobrych grach Kornel jak i Zuzanna wyszli ze swoich grup kwalifikując się do półfinałów. Po udanej walce Kornel zakwalifikował się do finałów zaś Zuzia po zaciętej walce musiała uznać wyższość swej rywalki. W walce o trzecie miejsce Zuzia zwyciężyła i znalazła się na podium a w walce finałowej Kornel przegrał swój mecz i zajął drugie miejsce.

Podkreślić należy również to, że Kornel Kolek w klasyfikacji generalnej z najwyższą liczbą punktów zajął 1 miejsce w całym cyklu turnieju grupy niebieskiej.

Zawody odbywały się w miłej atmosferze a organizatorzy zapewnili obiad dla każdego zawodnika . Nagrody wręczała osobiście mama Łukasza Kubota.