Drugoligowe zwycięstwo „Wichosiek”

Koszykarki KS „Wichoś” wygrały 63:50 wyjazdowy mecz II ligi kobiet w Kątach Wrocławskich z GOKiS Maximusem. W zespole jeleniogórzanek zabrakło czołowej, najwyższej zawodniczki Oli Lorenz. Wysokie umiejętności potwierdziła Monika Paradowska, która trafiła pięć „trójek” (razem 23 pkt.). Bardzo dobrze spisała się rozgrywająca Magdalena Dźwilewska. Punktowała niemal z każdej pozycji (22 pkt.).

Do przerwy gra była bardzo wyrównana (34:31 dla gości). Zmieniony w trzeciej kwarcie (17:6) system obrony podwyższył prowadzenie „Wichosiek”. W ostatniej odsłonie wynik 61:39 pozwolił trenerowi Eugeniuszowi Sroce na asygnowanie do gry zmienniczek wyrównanego zespołu. Łącznie dokonał on 20 różnych zmian boiskowych. Cała drugoligowa potyczka obfitowała w liczne zmiany systemów ataków i obron obu drużyn.

Zwycięskie punkty zdobyły ponadto Natalia Kopiec 6, Sandra Lewkowicz i Marta Klementowska po 4, Angelika Stefan i Marika Kowalczyk po 2. Dobrze zagrały też Daria Aleksandrowicz, Wiktoria Łozowiecka i Katarzyna Sławińska.

Najbliższe mecze II ligi koszykarki z zabobrzańskiego klubu zaplanowały z legnickim Ekonomem oraz z ekipami Poznania i Swarzędza.