Dziecko zmarło z głodu?

Dziecko zmarło z głodu?

Jeleniogórska prokuratura bada okoliczności śmierci 8-letniego Kacpra z Bogatyni. Chłopiec zmarł w pierwszych dniach stycznia, w szpitalu, dokąd trafił w stanie skrajnego wycieńczenia. Dziecko ważyło zaledwie 8 kilogramów.

Chłopczyk był niepełnosprawny od urodzenia. Cierpiał na porażenie mózgowe. W ogóle nie wstawał. Wymagał stałej opieki i sztucznego karmienia. Jego matka najwyraźniej nie radziła sobie z problemami, bo wcześniej odebrano jej prawo do opieki nad rodzeństwem Kacpra. Prokuratura sprawdza, czy śmierć dziecka była naturalną konsekwencją choroby, czy też skutkiem zaniedbań rodzicielskich.


Komentarze (6)

Czy Polska, ta macocha z mordą ZUS albo "skarbówki" pomogła tej rodzinie? Czy kapitalizm i liberalizm połknął jeszcze jedną ofiarę.

Z drugiej strony, mamy tak rozwiniętą "wolność osobistą", że dysfunkcyjna matka może "naprodukować" dzieci ile tylko potrafi. I nikt nie chce tknąć jej jajowodów - bo ona ma do tego "święte" prawo.
Może tędy droga - dać przez 2 lata po te 500 zł za taką operację. Każda pijaczka i wyrodna matka, podpisze odpowiedni papierek. I w zgodzie z prawem, nie usłyszymy więcej o takich przypadkach. A szpitalna opieka nad takim dzieckiem to o wiele więcej niż te w sumie 12 tys za 2 lata!
Bo o ile tego nie zrobimy, ciągle będzie rosnąć odsetek ludzi z problemami wyniesionymi z dzieciństwa i jednocześnie maleć ilość "normalnych" (w miarę ;) ludzi.

JEZELI WIEDZIALA ZE NIE DAJE SOBIE RADY TO POWINNA BYLA ODDAĆ DZIECKO DO DOMU OPIEKI a nie glodzic

Problemem jest to, że ta kobieta nie nadaje się na matkę. Więc odwoływanie się do tego co ona powinna robić a nie robi jest bezsensowne. Dlatego i niestety, musi decydować ktoś za nią. I tyle w tym temacie!

powiem tak znam z doswiadczenia że tam gdzie nie muszą zabierać dzieci zabieraja a tam gdzie naprzwdfe dzieje sie kszywda i moze zdazyc si etragedia to służby nuie reaguja albio nie chca reagowac no cóż swzkoda słow

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.