Gang samochodowych złodziei rozbity

Gang samochodowych złodziei rozbity

Ponad 40 aut, głównie wyższych klas, ukradł i sprzedał na części gang samochodowy, który działał w Szklarskiej Porębie. Policjanci od lutego tropili przestępców i sukcesywnie ich zatrzymywali. Wpadło już 18 osób, ale – jak mówią śledczy – sprawa jest rozwojowa i planowane są dalsze zatrzymania.

W zorganizowana grupie, której według policji, szefował 25-letni Mariusz Ś. ze Szklarskiej Poręby, było pięciu złodziei aut, dwóch paserów, trzech dilerów narkotyków oraz ośmiu odbiorców środków odurzających. Szajka kradła samochody, w niedalekiej dziupli rozbierała je na części, a potem wywoziła do sprzedaży na różne giełdy samochodowe w Polsce. Część aut zostało upłynnionych w całości. Policja szacuje, że wartość skradzionych pojazdów sięgnęła kwoty 1,5 miliona złotych.

Swój złodziejski biznes grupa wspomagała handlem narkotykami. W trakcie przeszukań mieszkań i pomieszczeń gospodarczych podejrzanych policjanci zabezpieczyli kilkanaście tabletek ekstazy, ponad 100 działek amfetaminy, ponad 40 porcji marihuany, wagę elektroniczną do dzielenia na porcje narkotyków oraz liczne przedmioty służące do kradzieży pojazdów.

W tej sprawie czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a dwóch odbywało już karę pozbawienia wolności w związku z innymi przestępstwami. Kolejna szóstka zatrzymanych została objęta dozorami policyjnymi i zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe.Policja twierdzi, że po zlikwidowaniu gangu skończył się problem kradzieży aut w Szklarskiej Porębie.

Komentarze (2)

dobrze im niech tam gnija...

he he zatrzymali ich i sie dali to nie zlodzieje he

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.