Jedenasta porażka „Karkonoszek”

Podobnie jak w pierwszej rundzie, jeleniogórskiej drużynie koszykarek nie wiedzie się w drugiej części sezonu zasadniczego I ligi kobiet. W niedzielny wieczór (10 stycznia), ekipa MKS MOS Karkonosze przegrała przed własną publicznością 56:77 z czwartą w tabeli grupy B drużyną AZS Politechniki Korony Kraków. To dziewiąta z czternastu zwycięska konfrontacja akademiczek z Małopolski. W pierwszej rundzie „Karkonoszki” zostały rozgromione 85:63.

Podopieczne trenera Dariusza Tomasika grały „falami”. Kiepsko spisały się w pierwszej (11:29) i czwartej kwarcie (8:22). Drugą odsłonę „Karkonoszki” zakończyły wynikiem 16:15, trzecią 21:11. Gospodynie choć przegrywały już różnicą 17 punktów, potrafiły odrobić straty do minus czterech „oczek”. Niestety, końcowe minuty znów należały do skutecznych (48,4 proc.), koszykarek spod Wawelu. Jeleniogórzanki trafiły tylko 20 z 68 oddanych rzutów. Zabrakło koncentracji na początku meczu i w jego ostatniej fazie.

Najwięcej punktów dla gości zdobyły Agnieszka Krzywoń 16 i Agata Rafalowicz 11, dla pokonanych Elżbieta Paździerska 19, Aleksandra Jagodzińska 12 i Patrycja Szelągowska 11.

Po trzynastu spotkaniach koszykarki Karkonoszy są nadal „czerwoną latarnią” grupy B I ligi. Mają na koncie zaledwie dwa zwycięstwa i aż jedenaście porażek, stosunek koszy 769:887.