Joanna Badacz mistrzynią świata masters

Joanna Badacz mistrzynią świata masters

Na co dzień jest dyrektorem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i trenerką w MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Wcześniej, podczas wyczynowej kariery w biathlonie, zdobyła dziesiątki medali w najważniejszych imprezach krajowych i międzynarodowych. Obecnie, już kategorii masters, Joanna Badacz jest medalistką mistrzostw świata.

Blisko dwustu sportowców w wieku od 35 do 75(!) lat w fińskim Kontiolahti rywalizowało w światowym czempionacie masters w biathlonie. Joanna była jedną z reprezentantek Polski. Startowała w kategorii K-40, czyli zawodniczek 40 – 45-letnich. W biegu sprinterskim, choć na strzelnicy spudłowała czterokrotnie, zajęła trzecie miejsce, tracąc do mistrzyni świata ponad minutę. Dwie pierwsze lokaty „zarezerwowały” sobie biathlonistki Finlandii.

W sztafecie, wraz z Brytyjką Dominigue Lazanski, Joanna Badacz uplasowała się na piątej pozycji. W biegu indywidualnym sięgnęła po złoto. W biegu kobiet na 7,5 km z czterema strzelaniami dyrektorka SMS-u uzyskała czas 41,35 minuty. Mimo w sumie siedmiu niecelnych strzałów o ponad minutę pokonała Finkę Tuulę Hyttiainen. Brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Ana Koistinen.

Komentarze (2)

brawo! gratuluję!

Brawo Pani Asiu. Gratulacje

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.