Juniorzy młodsi Karkonoszy z awansem

Juniorzy młodsi Karkonoszy z awansem

Podopieczni Jacka Kołodziejczyka na dwie kolejki przed końcem sezonu wywalczyli awans do I ligi dolnośląskiej juniorów młodszych. Dało im to zwycięstwo 1:0 w zaległym meczu z Górnikiem Wałbrzych.

Zawodnicy Karkonoszy wygrali z Górnikiem po golu Nikodema Siudaka na 3 minuty przed końcem. Goście nie znaleźli sposobu na pokonanie Filipa Maciejewskiego. W efekcie na dwie kolejki przed końcem sezonu zawodnicy z Jeleniej Góry mają aż 7 punktów przewagi nad Polonią Stalą Świdnica i nic nie jest im w stanie odebrać pierwszego miejsca. Karkonosze w rozegranych dotychczas 12 spotkaniach zgromadzili 28 punktów (8 zwycięstw i 4 remisy) i jako jedyny zespół są niepokonanie w tej grupie. W najbliższą sobotę (9 czerwca, godz. 11) jeleniogórzanie zmierzą się z wiceliderem Polonią – Stalą. Mecz ten odbędzie się na stadionie przy ul. Lubańskiej w Cieplicach. W ostatniej kolejce (16 czerwca) podopieczni Jacka Kołodziejczyka grają na wyjeździe z Łużycami Lubań, które póki co zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

W dobrych nastrojach sezon kończą też juniorzy starsi, prowadzeni przez Krzysztofa Pietrzyka. Po słabej rundzie jesiennej, wiosną bez problemów wywalczyli utrzymanie się w lidze dolnośląskiej. W ostatniej kolejce rozgromili na wyjeździe Polonię Ząbkowice Śląskie aż 9:1. W efekcie juniorzy starsi zakończyli sezon na wysokim, 9. miejscu w tabeli w dorobkiem 35. punktów.

Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 1:0 (0:0) juniorzy młodsi
Skład Karkonoszy: Maciejewski – Dulny, Engler (50' Antosik), Kamiński, Orzeszko (78' Pakosz), Ranceki (79' Jurecki), Bartecki (80' Ulanecki), Wiejak, Sołtysiak, Tomaszewski (75' Żurawski), Siudak (79' Milewski).
 

Komentarze (1)

Tak ma wyglądać szkolenie młodzieży w klubie sportowym.
Gratulacje dla obu trenerów.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.