Karkonosze – Lotnik w okręgowym finale Pucharu Polski

Aż dziesięć bramek obejrzeli piłkarscy kibice w dwóch wczorajszych meczach półfinałowych Pucharu Polski na szczeblu jeleniogórskiego OZPN-u. W roli gospodarzy wystąpiły solidne drużyny z klasy okręgowej Apis Jędrzychowice (4. miejsce w tabeli) i Piast Wykroty (lider). Do regionalnej konfrontacji finałowej PP zasłużenie awansowały wyżej notowane sportowo, faworyzowane zespoły z wyższych lig rozgrywkowych, MKS Karkonosze JG (na zdjęciu) i Lotnik Jeżów Sudecki.

W pierwszej części meczu Apisu z Karkonoszami zdecydowanie dominowali przyjezdni z Jeleniej Góry. Biało – niebiescy prowadzili 2:0 już po ośmiu minutach po golach Krzysztofa Pieśkiewicza i Macieja Firleja. Kontaktową bramkę strzelił na raty Wojciech Glanc. Przed przerwą do siatki Apisu trafił ponownie Maciej Firlej. Po zmianie stron gospodarze zepchnęli Karkonosze do defensywy. W 52. minucie było 2:3. Po rzucie rożnym Paweł Siciński uderzył piłkę głową. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki strzeżonej przez Oskara Wieliczko W 63. minucie znów pokazał się Maciej Firlej i strzelił na 2:4. W ostatnim kwadransie piłkarze z Jędrzychowic ambitnie chcieli odrobić straty. Końcowy wynik w 89. minucie ustalił Dariusz Bryjak. W ekipie z Jeleniej Góry z różnych powodów zabrakło Michała Dubiela, Marka Wawrzyniaka i Jacka Bochni. W 85. minucie szansę gry dostał junior Piotr Szukiel.

Piłkarze Lotnika zwyciężyli 2:1 (2:0) w Wykrotach po bramkach Sebastiana Wyki (3 min.) i Macieja Suchaneckiego (18 min.). Honorowe trafienie dla Piasta (89 min.) zaliczył Grzegorz Roman. W ostatniej akcji meczu do remisu mógł doprowadzić Sebastian Andruchów.

Zwycięskie drużyny Lotnika i Karkonoszy zmierzą się w finale regionalnym 20 lub 27 kwietnia. Ostatecznej daty i miejsca meczu jeszcze nie ustalono.