Koszykarki Karkonoszy outsiderkami I ligi

Nadal nie wiedzie się jeleniogórskiej drużynie w rozgrywkach zaplecza kobiecej ekstraklasy. „Karkonoszki” doznały drugiej z rzędu wyjazdowej porażki w meczu drugiej rundy sezonu zasadniczego i w grupie B spadły na ostatnie, jedenaste miejsce w tabeli.

W Lesznie pozwoliły dziewczątom z zespołu X-Demon Tęcza na udany rewanż 73:59 za przegraną w jeleniogórskiej hali 52:73 w pierwszej konfrontacji ligowej. Po dwunastu potyczkach koszykarki z Jeleniej Góry są „czerwoną latarnią”. Mają na koncie zaledwie dwa zwycięstwa i aż dziesięć porażek, stosunek „koszy” 713:810.

Losy meczu w Lesznie rozstrzygnęły się już do przerwy. Zespół gości prowadzony przez Jerzego Gadzimskiego przegrał początkową kwartę 14:19 i zupełnie zawalił drugą odsłonę ulegając wysoko, 9:28. Po zmianie stron jeleniogórzanki potrafiły tylko zmniejszyć
punktowe straty (19:10, 17:16). Dla pokonanych najwięcej, po 20 pkt. zdobyły Elżbieta Paździerska i Joanna Pawlukiewicz oraz Agata Krygowska – 11 pkt.

W najbliższą niedzielę, 10 stycznia o godzinie 17, w hali SP nr 10 przy ulicy Morcinka „Karkonoszki” podejmą czwartą w tabeli I ligi ekipę AZS Politechniki Korony Kraków.