Mikołajowa wpadka Sudetów

Drugoligowi koszykarze jeleniogórskiego klubu nie podtrzymali dobrej passy zwycięstw przed własną publicznością. W sobotni, Mikołajkowy wieczór po raz piąty nie wywalczyli kompletu punktów. KS Sudety nie zrewanżowały się czwartej w tabeli ekipie Biofarm Basketu za porażkę w pierwszej rundzie 68:72 w Suchym Lesie. Doznali pierwszej w tym sezonie u siebie porażki 60:78.

Do przerwy pierwszego w rundzie rewanżowej spotkania podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza tracili do rywali 12 punktów, 28:40 (w kwartach 17:20, 11:20). Po zmianie stron zawodnicy Sudetów wygrali trzecią odsłonę 21:17, ale w końcowej „ćwiartce” ulegli 11:21. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobyli Łukasz Niesobski 19, Jarosław Wilusz 16 i Aleksander Raczek 14. Dla wielkopolan Tomasz Smorawiński 19 i Piotr Wieloch 18.

W poprzedniej kolejce ligowej Sudety pauzowały. W następnej, 13 serii II ligi grupy D (13 grudnia), jeleniogórscy koszykarze zagrają w Lesznie z MKKS – em Polonią 1912.

Więcej o meczu z Biofarm Basketem we wtorkowym numerze ”NJ”.