Mistrzowie siatkarskich dwójek

Mistrzowie siatkarskich dwójek

Dwadzieścia pięć zespołów dziewcząt i chłopców rywalizowało w mistrzostwach Jeleniej Góry w siatkarskich dwójkach i w mini siatkówce. Po turnieju eliminacyjnym w każdej grupie najlepsi zagrali w bardzo wyrównanych meczach finałowych. O zajętym miejscu w końcowej klasyfikacja decydowała różnica małych punktów.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły Paulina Makowiec z Elizą Frydlewicz przed dwójkami Katarzyna Kowalska – Magdalena Gałka i Dominika Jaworowska – Karolina Majewska – Sarna. Po zmaganiach chłopców na podium stanęli Mateusz Dziedzic z Arkiem Rybińskim, Ksawery Szymański z Wojciechem Rybińskim, Marcin Rozkoszny z Maciejem Bobykiem. W mini siatkówce lokaty od 1 do 3 zajęli Hubert Łyczko z Michałem Wojasem, Victor Raiński z Maciejem Szewczykiem i Mateusz Żebrowski z Miłoszem Kaszewskim.

Po weekendowych zawodach mistrzowskich dwójek w kategorii Miksty, w najbliższy czwartek, 22 czerwca, organizator siatkarskich imprez w mieście – Integracyjny Klub Sportowy, zaprasza na ostatni w tym sezonie trening. W ramach tzw. otwartych dni klubu każdy może przyjść na zajęcia z rodzicem, wspólnie zagrać mecz z kolegami lub koleżankami z IKS-u. Po letnim obozie siatkarskim, we wrześniu zaplanowano wyjazd dziewcząt na turniej w Czechach oraz turniej Jelenia Góra Cup dla dziewcząt i chłopców sekcji Junior i Młodzik (6 i 7 klasa SP). Jak zapewnił prezes IKS-u Jerzy Sarna, w sezonie 2017/2018 jeleniogórski klub wystąpi w rozgrywkach III ligi kobiet i Ligi Juniorów organizowanych przez Dolnośląski ZPS. Ważne dla IKS-u będą wrześniowe Igrzyska Siatkarskie Przedszkolaka. 

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.