Napadli dla 25 złotych

Dwóch nastolatków podejrzanych o napad na staruszkę zatrzymała kowarska policja. Sprawcy przewrócili swoją ofiarę i ukradli jej torebkę. W środku było 25 złotych.

Kobieta była śmiertelnie przerażona, kiedy podbiegło do niej dwóch chłystków. Jeden z nich bez wahania przewrócił ją na ziemię po czym wyrwał torebkę. W środku były jedynie dokumenty i... 25 złotych.

Do zdarzenia doszło 2 stycznia a sprawcy to mieszkańcy Kowar: 16-latek i jego o 2 lata starszy kolega. Starannie zaplanowali napad, gdyż – jak ustaliła policja – obserwowali swoja ofiarę kilka godzin wcześniej.

Jednego ze sprawców policja zatrzymała jeszcze w dniu zdarzenia, starszy z chłopaków trafił do aresztu 3 dni później. 16-latek przebywa w policyjnej izbie dziecka w Wałbrzychu, 18-latek w izbie dla zatrzymanych w Jeleniej Górze.

Obaj byli już notowani za podobne przestępstwa, i przebywali w placówkach poprawczych. 18-latkowi za napad grozi do 12 lat więzienia. Młodszy będzie miał lepiej: stanie przed sądem dla nieletnich. Karą może być np. umieszczenie w ośrodku zamkniętym.

Na szczęście, 72-letniej kobiecie nic się nie stało. Policjanci odzyskali też skradzione przedmioty i oddali jej.

Komentarze (4)

Oni już są skazani na życie kryminalistów :evil:

gówniarze szybko zacdzynają a kobieta przerażona odchoruje to oby nie,,,,, :evil:

ale stwierdzenie, że "napadli DLA 25zł" jest przesadą, przypuszczam, że spodziewali się większej kwoty

jak mieli dojść babora to jom zawsze dojdom

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.