Obwodnicy nie będzie

Obwodnicy nie będzie

Szklarska Poręba protestuje przeciwko decyzji, dzięki której kosztem kilku milionów złotych wyremontowana zostanie droga od wodospadu Szklarki do Jakuszyc. Według mieszkańców lepiej byłoby wybudować obwodnicę, która wyprowadziłaby ruch tranzytowy z głównej ulicy Jedności Narodowej.

Hałas, smród, trzęsące się domy i skały - sytuacja w centrum Szklarskiej Poręby nie zmieni się przez najbliższe lata. Mieszkańcy i władze od lat prosili drogowców o wyprowadzanie z miasta ruchu tranzytowego. Tłumaczyli, że dla miasta o ambicjach turystycznych to bardzo ważne. Nic z tego. Drogowcy postanowili wyremontować drogę istniejącą. Obwodnica pozostaje melodią przyszłości, i to dalekiej.

Groźna trasa
- Ekspertyzę w tej sprawie zleciliśmy specjalistom z Politechniki Wrocławskiej - mówi Joanna Wąsiel, rzeczniczka wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Droga krajowa przez Szklarską Porębę do Jakuszyc jest w bardzo złym stanie. Stwarza zagrożenie. Musi być remontowana.

Eksperci analizowali także możliwość budowy obwodnicy. Przypomnijmy, że mówi się o niej od lat. Miałaby się zaczynać w Piechowicach, a kończyć w Jakuszycach. Omijałaby całą Szklarską Porębę.

Według rzeczniczki GDDKiA starania o pozwolenia na budowę obwodnicy trwałyby bardzo długo z uwagi na ingerencję planowanego przebiegu trasy w miejsca cenne przyrodniczo.

Cały artykuł w najnowszych "Nowinach Jeleniogórskich" nr 6/09

Komentarze (13)

a może tak szklarską całkiem zaorać?????
dopiero kiedy zdarzy się nieszczęście i ktoś zginie zaczną się poważnie zastanawiać nad obwodnicą...ale wtedy po pierwsze będzie za póżno ,a po drugie jak zwykle nie będzie winnych!!!

a kogo do cholery obchodzi "ingrenecja w miejsca cenne przyrodniczo"?????? Drogi muszą powstawać bo to człowiek i jego maszyna jest jednostką nadrzędną!!!!!

Swoją drogą ciekawe, którędy też ma ta obwodnica przebiegać. Może tak tunelem od Piechowic aż do granicy?

Taaa ,najlepiej wybudować tunel nie w Piechowicach ale w Jeleniej - a wylot zrobić w Libercu .

pomysł obwodnicy był zawsze pomysłem nierealnym,z powodów geologiczno/przyrodniczych (np.KPN) i trzeba bylobyc odmóżdżonym zwolennkiem obecnej władzy (jak np.Kretschmarus Minimus) żeby sie podniecać że z tego cokolwiek wyjdzie.

Nie znam szczegolow sprawy i przypuszczam ze jest to niemozliwe (obojetnie dlaczego)...
ALE najlepiej zeby droga miedzynarodowa przebiegala przez Bolkow, Kamienna G. i Lubawke.

Przez Bolków, Kamienną Górę i Lubawkę będzie droga ekspresowa S-3. W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości natury technicznej czy prawnej.

Zresztą o co ta dyskusja - przy obecnej koniukturze turystcznej , przy zblizajacym sie kryzysie , gondolach w Świeradowie i MEGA inwestycjach w Karpaczu - Szklarska jest ostatnim miejscem w naszym regionie ktore moze przyciagnac turyste , i wszyscy to wiedza.

Ja uważam że TIRy powinny zostać,bo z tego co widać kierwocy tych tirów bedą niedługo JEDYNYMI którzy bedą wizytować szklarska.....

Może A.Wieśniak z ekipa zainwestuja w STANOWISKA DLA TIRÓWEK ,bo chyba już tylko w nich nadzieja na rozruszanie miejskiej gospodarki....

Kotek. A kogo to interesuje co ty uważasz. Idź się upij na parking do krus.

Za kilka lat (ciekawe ile) trasa S3 dotrze do Lubawki i tam pójdzie cały ruch tranzytowy. Przejście w Jakuszycach zostanie zdegradowane do przejścia osobowego i skończy się ruch tirów. Stąd myślę, że nie bedzie żadnej decyzji o budowie obwodnicy :)

obwodnica powinna powstac :angry:

Kasia, ale mnie najbardziej się podoba to że tiry pędzą przez miasto a na poboczach stoją auta, bo że nie ma i nie będzie obwodnicy to jedno a drugie to to ,że nie ma i nie będzie parkingów w Szklarskiej a o wypadek nie trudno.Zauważyłam nawet ,że można łamać przepisy a policja i straż miejska nic cicho(stanie na moście ,na przejściu dla pieszych,znaczy się parkowanie)znów sprostowanie kapeluchy mogą a my nie:):):)

Obwodnica powinna powstac!

Szkoda tej obwodnicy to prawda.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.