Oszukiwał na mieszkaniach

Oszukiwał na mieszkaniach

Szukasz mieszkania do wynajęcia? Uważaj na oszustów. Policja zatrzymała mężczyznę, który oferował lokum, brał od ludzi zaliczkę i... zapadał się pod ziemię.

Sprawca to 52-letni Lech M. Ogłaszał na portalach internetowych i w gazetach, że ma mieszkanie do wynajęcia. Swoich klientów oszukiwał.

- Mężczyzna pobierał zaliczki na poczet wynajęcia mieszkania i spisywał z ludźmi umowy przedwstępne – informuje nadkomisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Brał od nich przy tej okazji od 500 do 800 złotych.
Schody zaczynały się, kiedy wynajmujący chcieli odebrać klucze. Wówczas kontakt się urywał. Mężczyzna ukrywał się, zmieniał też numer telefonu komórkowego.

W końcu 52-latek został zatrzymany. Jak ustaliła policja, oszukanych jest co najmniej pięć osób. - Niewykluczone, że Lech M. miał więcej klientów, jednak nie wszyscy zgłosili to na policję – mówi Edyta Bagrowska. - Swoją nielegalną działalność mężczyzna prowadził od czerwca ubiegłego roku.
Lechowi M. grozi do 8 lat więzienia.

Policja prosi wszystkie osoby, które padły ofiarą oszusta o zgłaszanie się do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 5, I piętro, pokój 49 osobiście bądź telefonicznie pod nr 075/75-20-137, 075/75-20-150 lub 997.

 

Fot. KMP Jelenia Góra
 
Oszukiwał na mieszkaniach

Komentarze (1)

a tak miło mu z oczu patrzy!!! :s :s :s

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.