Piast Żmigród pucharowym rywalem Lotnika Jeżów Sudecki

Puchar i czek za zwycięstwo w okręgu odebrał kapitan Lotnika Krzysztof Białkowski

We wrocławskiej siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary wojewódzkiego półfinału Pucharu Polski. Zagrają w nim triumfatorzy z czterech okręgów. Rywalem pucharowych zwycięzców w okręgu jeleniogórskim - Lotnika Jeżów Sudecki będzie trzecioligowa ekipa z grupy trzeciej Piast Żmigród. 

Jak poinformował kierownik „lotniczej” drużyny Rafał Koko, mecz o awans do dolnośląskiego finału, a potem do fazy centralnej PP, zaplanowano na jeżowskim stadionie przy ulicy Sportowej w środę, 22 maja. Godzina potyczki z Piastem nie została jeszcze ustalona.

Lotnik zdobył puchar okręgu wygrywając 3:0 z leśniańskim Włókniarzem. To klubowy historyczny sukces lidera jeleniogórskiej klasy okręgowej. W 21. kolejce podopieczni trenera Artura Milewskiego pokonali 3:1 GKS w Warcie Bolesławieckiej. Lotnik jest jedynym przedstawicielem niższej ligi w tej edycji Pucharu Polski. Piłkarski trzecioligowy przeciwnik ze Żmigrodu ostatnio (1 maja), wygrał z Ruchem Radzionków 3:1. W Pucharze Polski „piastowicze” pokonali 2:1 Sokoła Wielka Lipa z czwartej ligi dolnośląskiej grupy wschodniej.

Dwaj pozostali pucharowi półfinaliści z Dolnego Śląska, Lechia Dzierżoniów i rezerwy lubińskiego Zagłębia to także kluby trzecioligowe.  

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.