Pierwsza porażka w II lidze kobiet

Jeleniogórskie koszykarki KS „Wichoś” grały bardzo nierówno, falami. Po serii udanych ataków następowały proste błędy i niewykorzystane sytuacje. W pierwszej kwarcie dziewczęta zdobyły zaledwie cztery punkty, w trzeciej tylko pięć. W pozostałych odsłonach 37 punktów. Czujemy niedosyt – podsumował pierwszą w tym sezonie II-ligową przegraną 46:56 w Brzegu ze Stalą trener Eugeniusz Sroka.

Po szeregu błędów w obronie „Wichosiek” w pierwszej części spotkania gospodynie wyrobiły sobie przewagę, którą utrzymywały do końca meczu. Żeby wygrywać ligowe potyczki jeleniogórzanki powinny grać równo przez 40 minut. Bardzo dobre momenty miały Monika Paradowska (razem 15 pkt.), Magdalena Dźwilewska (12) i Angelika Stefan (11). Na boisku zabrakło kontuzjowanych zawodniczek, Oli Lorenc i Natalii Kopiec. Rewanżowy pojedynek w hali SP nr 11 dopiero dwudziestego marca 2016 roku. Najbliższy mecz II ligi koszykarki KS „Wichoś” zagrają w Ostrowie Wlkp. z Ostrovią (3.I.2016 r.).