Piętnasta (!) porażka koszykarek w I lidze

Tylko dwa zwycięstwa i aż piętnaście przegranych meczów to sportowy bilans zespołu MKS MOS Karkonosze w sezonie 2015/2016. Jeleniogórzanki „umocniły” się na ostatniej, jedenastej pozycji w tabeli grupy B I ligi kobiet. W niedzielnej konfrontacji najsłabszych drużyn „Karkonoszki” we własnej hali uległy beniaminkowi, AZS Uniwersytet Łódzki 49:60.

Pierwsza kwarta (22:17) dała kibicom nadzieję na oczekiwany komplet punktów gospodyń. Potem było już tylko gorzej. Choć outsiderki łącznie prowadziły przez 24 minuty (do przerwy 33:32), przegrały trzy następne meczowe odsłony 11:15, 9:15 i 7:13. Koszykarki Karkonoszy trafiły zaledwie dwa z czternastu rzutów zza linii 6,75 metrów i miały aż osiemnaście niewymuszonych strat piłki, po których łodzianki zdobywały ważne punkty.

Trener pokonanego zespołu Dariusz Tomasik przyczyn porażki upatrywał głównie w braku koncentracji zawodniczek i w krótkiej ławce rezerwowych. Nie ma wartościowych zmienniczek. Zagrało tylko siedem dziewcząt, młodziutka Aleksandra Ratajczak pojawiła się na boisku zaledwie na 1,49 minuty. Duży wpływ na końcowy wynik miała stosunkowo krótka gra liderki Elżbiety Paździerskiej (zdobyła 12 pkt.), która po 25 minutach po pięciu faulach musiała opuścić plac gry. Taka sama kara na siedem minut przed końcowym gwizdkiem spotkała Agnieszkę Myślak (9 pkt.). Njskuteczniejsza w MKS MOS Karkonosze Joanna Pawlukiewicz na swoje konto zapisała 15 pkt. i 9 zbiórek. Katarzyna Mach trafiła za 8, Agata Krygowska za 5 ”oczek”.

Koszykarki z Jeleniej Góry maja jeszcze do rozegrania przełożony mecz w Gorzowie z AZS PWSZ II (3 marca), w Aleksandrowie Łódzkim z UKS Basket SMS (27 lutego) i u siebie z IKS Ślęzą II Wrocław (6 marca).