Piraci drogowi skończyli marnie

Chcieli być cwani i uciec przed policją, teraz zapłacą za to słono. Chodzi o dwóch mężczyzn, którym zachciało się ucieczki przed radiowozem. Sąd zakazał im prowadzenia pojazdów. Jeden z nich trafił do aresztu, drugi będzie musiał ponownie zdawać egzamin „prawko”.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany 13 września w Karpaczu. Jadąc samochodem BMW nie zatrzymał się na wezwanie policjantów. Zatrzymano go po krótkim pościgu. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sąd grodzki był surowy: zakazał mężczyźnie prowadzenia samochodów na rok i dodatkowo skazał go na 10 dni aresztu.

Karę poniósł także 25-latek z okolic Podgórzyna. Jak się okazało, mężczyzna to prawdziwy pirat.

- Nie zareagował na sygnał dany przez policjantów do zatrzymania się do kontroli drogowej, wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz złamał inne przepisy z zakresu ruchu drogowego – wymienia nadkomisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Było to 22 października. Sąd grodzki zakazał mu prowadzenia pojazdów na okres 15 miesięcy, 25-latek musi ponownie zdać egzamin na prawo jazdy. No i jeszcze zapłacić 1500 złotych grzywny.

Tak skończyli uliczni rajdowcy.

Komentarze (5)

No i zajefajnie! Teraz Dawidka W. z Cieplic za łachy i do pierdla!

Rzeczywiście kary sa strasznie surowe. Zwłaszcza ta pierwsza zakazująca jazdy komuś kto i tak nie ma uprawnień i do tego całe dziesięć dni aresztu. Daj Boże aby biedaczysko po odbyciu połowy kary aresztu moło wyjśc na wolność. Tylko po to aby rozjechac durnego sędziego co daje takie wyroki. Nikomu nie życzę źle, nawet takiemu sędziemu, ale sa granice jakiejś normalności która tu sąd znacznie przekroczył. Czy sędziowie nie widza ile nieszczęścia tacy "kierowcy" czynią na drogach.

:lol: no mycio :lol:

:dry: Mówiąc brzydko: gnoje czuja sie bezkarni , wsiadaja po alkocholu i jezdza jak szaleńcy!! jak czlowiek uważa to taki wtedy zrobi krzywde!! Jestem za surowym karaniem takich osób.

Wyprzedzający przed lub na przejściu dla pieszych to potencjalni mordercy więc kara jak za usiłowanie zabójstwa

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.