Porażki Piasta i Lotnika

Nie powiodło się w 10. kolejce klasy okręgowej piłkarzom drużyn z powiatu jeleniogórskiego. Na własnym boisku w Dziwiszowie Piast przegrał 2:3 (0:2) z Twardym Świętoszów. Zespół jeżowskiego Lotnika uległ 1:2 (1:2) w Lubaniu Łużycom.

Podopieczni Marcina Pacana stracili bramki w 20. i w 24. minucie po mocnych, plasowanych strzałach zza pola karnego Daniela Szkarapata i Krystiana Chruścickiego. W 70. minucie kontraktowego gola zdobył Kacper Dudek. Dziesięć minut później na 2:2 wyrównał niezawodny Daniel Duraj. W końcowej części spotkania wynik na 2:3 ustalił Łukasz Rudyk. W składzie Twardego zabrakło podstawowego bramkarza Tomasza Kowalczyka (pozyskany z III - ligowego Promienia Żary) oraz obrońców z wyjściowej jedenastki, Sebastiana Tylutkiego, Bartłomieja Flaka i Macieja Rozwoda. Piłkarze z Dziwiszowa nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji pod bramką Marcina Kozdronia. Przed przerwą sędzia Paweł Kozina (po sygnalizacji asystenta), nie uznał gola Marcina Pacana.

Na stadionie w Lubaniu futboliści Lotnika szybko (9 min.), objęli prowadzenie po trafieniu Leszka Kurzelewskiego. Na 1:1 w 15 minucie wyrównał 17-letni junior, wychowanek Łużyc, napastnik Jakub Kościecha. To jego drugi gol w sezonie. Bramkę na wagę trzech punktów po zamieszaniu na polu karnym na swoje konto zapisał pomocnik Paweł Jakimowicz (42 min.). Prezes Łużyc Sylwester Poszelężny jest przekonany, że piłkarze rozpoczęli marsz w górę ligowej tabeli. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Czerwony kartonik ujrzał Damian Górgul (Lotnik).

Trzeci w tabeli okręgówki Piast Wykroty przed własnymi kibicami rozgromił 6:0 (2:0) Czarnych Lwówek Śl. Bramki strzelili Paweł Urbaniak 2, Adam Turko, Filip Godlewski, Grzegorz Roman i Piotr Krawczyk.

W Kamiennej Górze podopieczni trenera Łukasza Kraszewskiego z Olimpii zwyciężyli 1:0 (0:0) świerzawską Pogoń. Po pokazowej akcji zespołowej do siatki trafił Marcin Masiel (64 min.). Wcześniej piłkę z linii bramkowej wybił Grzesiński (Olimpia). Gospodarze zmarnowali sporo 200-procentowych okazji na wysoki wynik końcowy.

Mecze niedzielne (6 bm.): Włókniarz Leśna – Victoria Ruszów, Orzeł Lubawka – Mitex Podgórzyn, Nysa Zgorzelec - Leśnik Osiecznica, Hutnik Pieńsk – Pri-Bazalt Włókniarz Mirsk.