Przemówili ludzkim głosem

Przemówili ludzkim głosem

- Kochajmy zwierzęta i uczmy się od nich, bo one potrafią kochać – mówiła Anna Ragiel, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podczas dzisiejszej Wigilii ze zwierzakami. Podziałało: goście – choć często różnią się poglądami – dzisiaj mówili do siebie wyjątkowo ludzkim głosem.

- Już Pitagoras przypisał zwierzętom duszę, nie nadał im jednak rozumu – mówiła Helena Kasperczyk, dyrektor Zespołu Szkół licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze, gospodarz spotkania.

Dzisiaj w placówce odbyła się jubileuszowa 10. Wigilia ze zwierzakami. Przybyli członkowie TOnZ-u, przyjaciele schroniska, dyrektorzy szkół i placówek, które z nim współpracują a także samorządowcy.

Jak mówi Anna Ragiel, zwierzęta warto kochać. - Zwierzę nigdy nie zdradzi, kocha od początku do końca, nie zważając na to, czy ktoś jest młody, czy stary, czy schorowany. W swoim życiu mamy po kilka zwierząt. To dlatego, że żyjemy najdłużej, dlatego powinniśmy czuć się za nie odpowiedzialni – mówi.

- Bardzo bym chciała, żeby ludzie uczyli się od zwierząt. Powinni je obserwować i wyciągać wnioski – dodała Anna Ragiel.

Jej słowa po części dzisiaj się spełniły. Goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów a następnie podzielili się opłatkiem. Nawet najwięksi polityczni przeciwnicy z uśmiechem składali sobie życzenia. Nie słuchaliśmy, czego sobie życzyli. Mamy nadzieję, że były one szczere...

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
 

Komentarze (5)

..Jacek ! ..Twoje zwierzątka nie muszą ludzim głosem przemawiac,bo ty rozmawiasz
z nimi .. *sercem!

...masz rację Piipi... być może coś w tym jest, ale nie zawsze się udaje. Nie można przez całe życie tylko dawać... :dry:

Dla ciebi piipi caly rok jest wigilia. Pozdrowionka .

.."Odrzuc prózny dzwięk słów .. i patrz" ...ale pamiętaj,ze .."Poznaje się tylko to,co
się oswoi"

Może i będą mówić ludzkim głosem ale srać dalej będą po naszych trawnikach i chodnikach ! a ci zamiast się sciskać by psie goowna posprzątali !

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.