Striptiz przez internet? Oszuści staną przed sądem

Proponowali na czacie, że za sms-a rozbiorą się przed kamerą internetową. Czworo oszustów, mieszkańców Piły, stanie wkrótce przed jeleniogórskim sądem.

Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze skierował już akt oskarżenia przeciwko: Rafałowi W., Pawłowi W., Sylwii S., Łukaszowi C. – mieszkańcom Piły. Zarzuca im popełnienie szeregu przestępstw związanych z oszukiwaniem użytkowników czatów internetowych.

 

– Oskarżeni uczestniczyli w czatach prowadzonych za pośrednictwem Internetu, w szczególności w czatach portalu interia.pl, gdzie zamieścili anonse oferując wykonanie usługi o charakterze erotycznym – informuje Violetta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. – Podawali się za kobiety i proponowali rozebranie się przed kamerą internetową.

 

W zamian użytkownicy mieli uiścić zapłatę wysyłając SMS na wskazane przez nich numery telefonu. Oskarżeni informowali, że sms wart jest 20, 25, 30 lub 40 groszy, w zależności od tego które z oskarżonych dopuszczało się oszustwa.

Jak się okazało, faktyczny koszt smsa to 30,50 zł.

 

– Dla uatrakcyjnienia swej oferty część ze sprawców korzystała z oprogramowania, które wyświetlało na monitorze osoby oszukiwanej obraz sugerujący, że faktycznie osobą z nim rozmawiającą i oferującą płatny striptiz jest osoba płci żeńskiej – dodaje V. Niziołek.

 

W rzeczywistości w czwórce oszustów była jedna kobieta i trzech mężczyzn. Wszyscy oni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia potwierdzające w sprawie ustalony stan faktyczny. Za popełnienie przedmiotowych czynów oskarżonym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.