Sudety w kolejnej rundzie play-off II ligi!

Łukasz Niesobski został wybrany do najlepszej piątki sezonu zasadniczego grupy D II ligi.

Koszykarze Sudetów Jelenia Góra po raz drugi pokonali zespół Röben Gimbasket Wrocław (tym razem 60:58) i awansowali do drugiej rundy play-off II ligi. Jest to etap ogólnopolski tych rozgrywek.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw jeleniogórzanie wygrali z Gimbasketem 2:0. W sobotnim meczu we Wrocławiu nie było łatwo: gospodarze zaczęli z animuszem i prowadzili 7:0, a na 2 minuty przed końcem pierwszej kwarty było już 18:5. Jeleniogórzanom udało się odrobić kilka punktów w końcówce tej kwarty, a w drugiej kolejnych kilka i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 27:25 dla Gimbasketu. Pod koniec trzeciej kwarty po dwóch dobrych akcjach Pawła Minciela (trafił za 2 a chwilę później za 3 punkty) Sudety wyszły na prowadzenie 41:35. Trener gospodarzy poprosił o czas. Po przerwie jego podopieczni nie pozwolili jeleniogórzanom na rozwinięcie skrzydeł. W ostatniej kwarcie role się odwróciły: Sudety uciekały na 2-4 punkty a wrocławianie musieli gonić wynik. Na minutę przed końcem Damian Ostrowski zdobył cenne punkty dla zespołu z Jeleniej Góry. Było 60:56. Potem Michał Kamberski zmniejszył straty, Norman Zuber w odpowiedzi nie trafił za 3 punkty i przy wyniku 60:68 dla Sudetów piłka meczowa należała do gospodarzy. Ich trener poprosił o czas, ale po nim Przemysław Gworek zanotował stratę i jeleniogórzanie mogli świętować awans.

To nie koniec dobrych wiadomości dla jeleniogórskich fanów koszykówki. Łukasz Niesobski znalazł się w najlepszej piątce sezonu zasadniczego grupy D II ligi, utworzonej na podstawie wskazań trenerów. Ł. Niesobskiego w drużynie sezonu widziało aż 10 z 12 trenerów (trenerzy nie mogli wybierać swoich zawodników) i był to najlepszy wynik. W pierwszej piątce znalazł się także brat Łukasza – Rafał, który na co dzień występuje w Górniku Trans.eu Wałbrzych. Jego w najlepszej piątce sezonu zasadniczego widziało pięciu trenerów (w tym Ireneusz Taraszkiewicz). Najlepszym trenerem sezonu zasadniczego wybrano Dominika Tomczyka z WKS-u Śląsk Wrocław, a trzeci w tym zestawieniu był Ireneusz Taraszkiewicz. Tytuł MVP sezonu zasadniczego przypadł Piotrowi Niedźwiedzkiemu z Górnika.
Wracając do rozgrywek, druga runda play-off to etap ogólnopolski. Sudety zagrają ze zwycięzcą pary grupy C: AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl. Pierwszy mecz Mickiewicz wygrał 91:67 i jest także faworytem drugiego starcia, które odbędzie się dzisiaj (niedziela, 19 marca). Zespół z Katowic w swojej grupie zajął 2. miejsce, w sezonie zasadniczym notując 21 zwycięstw i 3 porażki.
Röben Gimbasket Wrocław – Sudety Jelenia Góra 58:60 (18:11, 9:14, 17:22, 14:13)
Sudety: Minciel 18, Zuber 14, Ł. Niesobski 13, Raczek 7, Ostrowski i Wilusz po 4, Wasilewski, Jyż.