Turniej koszykówki Spartanmania

Turniej koszykówki Spartanmania

Aż 40 meczów obejrzą jeleniogórscy fani basketu w ciągu trzech dni (do 2 września) podczas międzynarodowego festiwalu pn. Spartanmania. Od wczoraj (31 sierpnia), o puchar prezydenta Miasta Jeleniej Góry walczy osiemnaście drużyn dziewcząt z trzech kategorii wiekowych. To w ostatnich latach największy w stolicy Karkonoszy turniej młodzieżowy.

Zespoły roczników 2004/2005; 2006 i 2007 (i młodszych) grają w hali MOS-u przy ulicy Sudeckiej i w hali SP nr 10 przy ulicy Morcinka. Czeskie koszykarki reprezentują trzy ekipy klubu Basket Slovanka z Pragi. Rywalizują wojewódzkie kadry Dolnego Śląska i Wielkopolski. Formę przed ligowym sezonem sprawdzają zawodniczki z różnych regionów kraju, z Sopotu, Bochni, Swarzędza, Pabianic, Ujazdu, Zgorzelca, Wrocławia, Bydgoszczy i 40 koszykarek z teamów gospodyń zawodów z KSW Spartakus.

W piątkowych meczach dominowały młode Czeszki. Rozgromiły UKS Sopot 106:39 i Basketball Wielkopolska I (kadra) 80:29. Dziewczęta znad Bałtyku uległy też kadrowiczkom Dolnego Śląska 30:92. Popularne Spartanki doznały porażek z kadrą Wielkopolski II 15:51 i z MOSiR-em Bochnia 39:60. Trzeba wyjaśnić, że w drużynie roczników 2004 i 2005 trenerki Moniki Krawczyszyn - Samiec nie występują trzy reprezentantki Dolnego Śląska: Martyna Kozik, Wiktoria Stanowska i Patrycja Zakrocka. Wraz z koleżankami z kadry wygrały one z UKS-em Sopot 92:30. W KSW Spartakus brakuje też Sandry Jaszczuk (po operacji łokcia) i kontuzjowanej w pierwszym meczu turnieju Zuzanny Kostrzewskiej. Na meczowych zdjęciach z rywalkami z Bochni w zespole Spartakusa walczyły: Ala Maćków, Laura Szpil, kapitan Kasia Rymer, Julia Mochól, Nikola Śniegula, Weronika Filuś, Magda Getka, Ada Górecka, Julia Hołda i Kasia Szewczuk.

Każda koszykarka otrzyma oficjalną koszulkę pamiątkową i nagrody rzeczowe, które kapitanom każdej z drużyn wręczono podczas uroczystego rozpoczęcia turnieju. Odbył się pokaz kickboxingu grupy Shidokan Jelenia Góra. Zostaną też wręczone nagrody MVP dla najlepszych zawodniczek w każdej kategorii wiekowej.

Turniej koszykówki (1).JPG
Turniej koszykówki (2).JPG
Turniej koszykówki (3).JPG
Turniej koszykówki (4).JPG
Turniej koszykówki (5).JPG
Turniej koszykówki (6).JPG
Turniej koszykówki (7).JPG
Turniej koszykówki (8).JPG
Turniej koszykówki (9).JPG
Turniej koszykówki (10).JPG
Turniej koszykówki (11).JPG
Turniej koszykówki (12).JPG
Turniej koszykówki (13).JPG
Turniej koszykówki (14).JPG
Turniej koszykówki (15).JPG
Turniej koszykówki (16).JPG
Turniej koszykówki (17).JPG
Turniej koszykówki (18).JPG
Turniej koszykówki (19).JPG
Turniej koszykówki (20).JPG
Turniej koszykówki (21).JPG
Turniej koszykówki (22).JPG
Turniej koszykówki (23).JPG
Turniej koszykówki (24).JPG
Turniej koszykówki (25).JPG
Turniej koszykówki (26).JPG
Turniej koszykówki (27).JPG
Turniej koszykówki (28).JPG
Turniej koszykówki (29).JPG
Turniej koszykówki (30).JPG
Turniej koszykówki (31).JPG
Turniej koszykówki (32).JPG
Turniej koszykówki (33).JPG

Komentarze (3)

Świetna zabawa. Kilkaset dzieciaków. Brawo Spartakus

Wspaniałe drużyny z Czech. Rozgromiły polskie zespoły że ho-ho. Skąd taka przepaść w poziomie gry? Ktoś może wie, jak wygląda szkolenie grup młodzieżowych w Czechach?

Z tym pogromem nie przesadzałbym.
Czeszki są świetne, ale trafiły na naszą drużynę (PTK II Znaki Szmigiel Pabianice) która wygrała turniej.

Ciekawym jest fakt iż w czasie bezpośredniego starcia trenerzy drużyn przeciwnych kręcili poczynania naszych zawodniczek ...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.