Vistal zdeklasował KPR

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia

Jeleniogórski zespół nie sprawił najmniejszych kłopotów Vistalowi Gdynia w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. W meczu 21. kolejki PGNiG Superligi kobiet KPR tylko przez kilka pierwszych minut dotrzymywał kroku faworyzowanym rywalkom.

W 8. minucie był remis 2:2. Od tego momentu rywalki rozpoczęły marsz po zwycięstwo. W 19. minucie po rzucie Anety Łabudy było już 10:6 dla gdynianek. Jeleniogórzanki wprawdzie doszły na 10:12, ale potem znowu gdynianki odskoczyły.
Tuż przed przerwą podopieczne Pawła Tetelewskiego prowadziły czterema golami (16:12), ale w ostatniej akcji zgubiły piłkę i Jelena Bader rzutem przez całe boisko trafiła niemal równo z syreną. Po zmianie stron jeleniogórzanki próbowały zmienić rezultat na swoją korzyść, ale bez skutku. Przy stanie 24:20 dla Vistalu trener gdynianek wziął czas, a po nim jego podopieczne podkręciły tempo i odskoczyły na 27:20. Pozwolił sobie też na eksperyment: kilkakrotnie podczas akcji ofensywnej swojej drużyny wycofywał bramkarkę, wprowadzając na jej miejsce zawodniczkę z pola (Joannę Kozłowską). Nasze zawodniczki kompletnie sobie z tym nie radziły, na 6 akcji bez bramkarki gdynianki zdobyły aż 5 bramek.
Ostatnie 12 minut rywalki grały rezerwowym składem, ale zmęczone jeleniogórzanki nie były w stanie zmniejszyć rozmiarów porażki.
Bardzo dobre zawody w jeleniogórskiej drużynie rozegrała bramkarka Katarzyna Demiańczuk. Obroniła wiele rzutów rywalek (m.in. dwa karne) i dzięki niej mecz nie zakończył się pogromem. Był to w ogóle mecz niewykorzystanych karnych: z siedmiu padł tylko dwa gole (Martyna Michalak dla KPR-u i Sonia Kłusewicz dla Vistalu).

KPR Jelenia Góra – Vistal Gdynia 25:32 (13:16)
KPR: Demiańczuk, Kozłowska – Dąbrowska 6, Buklrewicz 5, A. Mączka 4, Michalak 3, Grobelska 2, Tomczyk, Uzar, Fursewicz, Oreszczuk, Bader po 1,