„Wichośki” zagrały tak, jak potrafią

Młode zawodniczki z czterech krajowych klubów w jeleniogórskiej hali MOS im. Mariana Koczwary rozpoczęły w piątek, 8 kwietnia, rywalizację w koszykarskim turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Kadetek (U-16K). Do dalszych gier awansują dwa najlepsze zespoły. Po pierwszym dniu trudno wskazać faworytów.

W inauguracyjnym, emocjonującym do końcowych sekund spotkaniu dziewczęta z MUKS-MOS Rzeszów pokonały UKS Trops Kartuzy 51:50. Koszykarki KS „Wichoś” doznały porażki 60:70 z KS Korona Szkoła Gortata Kraków. To był mecz jednej koszykarki Natalii Popiół. Najlepsza w reprezentacji Polski zawodniczka z numerem 16 na koszulce o klasę przerastała wszystkie koleżanki ze swojej i rywalek drużyny. W ciągu 27 minut zdobyła aż 30 punktów i miała 14 zbiórek piłki. Jeleniogórskie podopieczne trenera Rafała Sroki nie potrafiły liderki „Krakusek” Natalii Popiół wyłączyć z gry. Ponadto nie mogły sobie poradzić z nieprzyjemną obroną KS Korona systemem 1-3-1. „Wichośki” przegrały trzy kwarty (16:21, 11:20, 10:19), ale ambitnie goniły niekorzysty wynik w ostatniej odsłonie wygranej wysoko, 23:10. Gospodynie trafiły siedem „trójek”.

Punkty wywalczyły Aleksandra Prokop 24, Oliwia Rydlikowska 12, Adrianna Konon 6, Martyna Mroczko 5, Marzena Małenda 4, Natalia Piwko i Jagoda Maląg po 3, Jagoda Kuduk 2 i Maria Budzikowska 1.

Organizatorami trzydniowych zawodów są Międzyszkolny Ośodek Sportu i zabobrzański klub. Honorowy patronat sprawuje prezydent Marcin Zawiła. Turniej dofinansuje Miasto Jelenia Góra.

W sobotę, 9 kwietnia zaplanowano mecze MLKS MOS Rzeszów – KS Korona SG Kraków (godz. 15) i KS „Wichoś” - UKS Trops Kartuzy (godz. 17.15). W niedzielę, 10 kwietnia o godz. 11 młode jeleniogórzanki zagrają z rówieśniczkami z Rzeszowa. O godz. 13.15 potyczka kadetek z Kartuz i Krakowa. Wstęp na wszystkie spotkania wolny.