Wieloletnia dyrektor „Norwida” odchodzi

Jadwiga Dąbrowska podczas czerwcowego zakończenia roku szkolnego. Fot. ROB

- Koniec – mówi Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze. Szefowała szkole ćwierć wieku. Zapowiedziała, że nie wystartuje w ogłoszonym konkursie na dyrektora szkoły.

– Chcę jeszcze zostawić trochę życia dla siebie – mówi Jadwiga Dąbrowska. Sama jeszcze nie wie, czy zostanie w szkole jako nauczycielka. – Być może będę nadal uczyła, ale o dyrektorowaniu nie ma mowy – mówi. - Na pewno przechodzę na emeryturę.

 

Jadwiga Dąbrowska zostanie dyrektorem do końca bieżącego roku szkolnego. Później stery szkoły przejmie ktoś inny. Kto? Tego nie wiadomo. Miasto ogłosiło konkurs. J. Dąbrowska przyznała, że nie ma swojego kandydata. - Mam nadzieję, że wygra najlepszy kandydat – mówi.

To nie jedyna szkoła, w której odbędzie się procedura wyłonienia nowego dyrektora. Konkursy ogłoszono także w Szkole Podstawowej nr 2, 5 i 6 oraz w połączonym Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3. Kandydaci mogą zgłaszać się do jutra. Na razie zainteresowanie było skromne. Według stanu na koniec ubiegłego tygodnia była tylko jedna kandydatura w SP nr 2.

 

- Zwykle jednak kandydaci czekają do ostatnich dni – powiedziała nam Barbara Latosińska z Wydziału Edukacji. – Wkrótce ogłosimy postępowanie na dyrektorów szkół, które powstaną bądź przekształcą się po reformie oświaty.

 

Chodzi między innymi o połączone Zespół Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych i Zespół Szkół Licealnych i Usługowych.

Komentarze (25)

To wyje raczej kundel.

"- Koniec – mówi Jadwiga Dąbrowska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze". A może "koniec" powiedział ktoś inny? Tak jak pani powiedziała:"Szkoły nie są placówkami charytatywnymi i nie muszą zatrudniać wszystkich nauczycieli". Może lepiej również dalej nie uczyć i dać szansę młodym i energicznym, samemu mając lat 64. Wielu sukcesów na emeryturze.

Hurra nareszcie ! Może coś się w tej szkole zmieni na lepsze. Skończą się obiegówki i "(nie)obowiązkowe" wpłaty na komitety i inne bzdety.

Czyli normalka jak w innych jeleniogórskich szkołach... :(

Obiegówki sa (a raczej powinny być) w każdej szkole, takoż wpłaty na tzw. komitet...

racja! niech da szansę młodym stara pluskwa

rararak jesteśjak sykniecie z niedziewiczej du.py......

Wspaniała kobieta i jeszcze lepszy pedagog. W szkole rozmawiało się z nią jak z przyjaciółką, o wszystkim ;) Dużo zdrowia i wreszcie zasłużonego spokoju życzę ;)

Tak, dobry dowcip.

Pani Jadziu WIELKI SZACUN.

Pani Jadziu WIELKI SZACUN.

Chyba ma rację ten, co napisał, że to miasto podziękowało tej pani. A ta pani teraz "podobno" chodzi i straszy nauczycieli swoim następcą, podając konkretne nazwisko.

A "podobno" dzieci bocian przynosi.. ;)

A moim zdaniem po góra 10 latach powinno się wymienić wszystkich dyrektorów w szkołach. Niech wpłynie trochę świeżej krwi, a nowy dyrektor zabłyśnie pomysłowością, kreatywnością i świeżym okiem spojrzy na nauczycieli. I będzie częściej nos wystawiał ze swojego gabinetu. Nowa miotła zawsze lepiej zamiata...

Szkoda, że inna nestorka jeleniogórskich szkół nie potrafi odejść z godnością, szkoła z tradycjami muzycznymi a dyr. nie zna tego kawałka: trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny niepokonanym?

Przykro czytać niektóre z umieszczonych tu komentarzy. Prawda bowiem jest taka, że to właśnie ta kobieta przez wiele lat utrzymywała szkołę na tak wysokim poziomie zarówno pod względem edukacyjnym, jak również etycznym. Nie przychylne opinie zapewne wychodzą od ludzi, którzy nie spodziewali się zastać w C.K.Norwidzie takiego rygoru.

Dyrektorka ta, potrafiła na zebraniu rodziców zrugać wychowawcę, że zbyt łatwo usprawiedliwia nieobecność uczniom, przez co psuje statystykę w szkole.Potraktowała go jak gówniarza. Biedny wychowawca nie wiedział jak ma się zachować, był w porządku wobec dzieci - zawsze ich bronił, a z rodzicami rozmawiał o rzeczywistych problemach w klasie.
Doprowadził klasę do matury, z dobrymi wynikami.
Jak najwięcej takich wychowawców i jak najmniej takich dyrektorów!
Dyrektorka z zupełnie innej epoki. dobrze,że odchodzi.

Zawsze stawał w obronie dzieci? Hahahahahaha! Co za idiota! Dobrze, że go zrugała, źle że przy innych.

A co ze szkołami 8 i 11? Tam cisza?

Szkoda, że dobrzy odchodzą.
Za to inna dyrektor szkoły w Sobieszowie politycznie nieobojętna, zmusza swoich pracowników (nauczycieli polonistów, matematyków i innych) do organizowania bankietów dla gości z magistratu, a chwali się przy tym ze to robota uczniów. Skandal.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.