Piast wygrywa grając w osłabieniu. Wyniki ligi okręgowej

Cenne trzy punkty zainkasowali w sobotę piłkarze Piasta Dziwiszów, którzy pokonali u siebie GKS Raciborowice. Podopieczni Dariusza Michałka przez większą część spotkania grali w osłabieniu.

W pierwszej minucie doskonałą okazję do zdobycia gola dla gospodarzy miał Sławomir Sobczak, ale Sławomir Wydysz przytomnym wyjściem z bramki skrócił kąt i odbił piłkę. Później inicjatywa należała do GKS-u. Kluczowa była 18 minuta meczu. Wychodzącego na czystą pozycję Adriana Kuleszę faulował Maciej Zyner. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę i przyznał gościom rzut wolny. Później zawodnicy z Raciborowic kilkakrotnie mogli zdobyć gola, ale bohaterem Piasta był bramkarz Marcin Krawczyk. Obronił on groźny strzał Kuleszy z rzutu wolnego. Adrian Biały dobijając trafił piłką w słupek. Krawczyk był też górą w sytuacji sam na sam z Kuleszą, wyciągnął się jak struna po strzale Adriana Białego w róg bramki (podawał Kulesza) i odbił piłkę. Później obronił jeszcze dobry strzał Piotra Juszczaka. Wydawało się, że gol dla GKS-u jest kwestią czasu.
Osłabieni gospodarze dotrwali do przerwy, a po niej wyszli z wolą odniesienia zwycięstwa. W 55. minucie Kacper Dudek minął kilku rywali i podał do Sławomira Ziółkowskiego, który otworzył wynik tego meczu. Mogło być wyżej, ale Radosław Kurek trafił piłką w poprzeczkę. W 78 minucie Kurek ponownie stanął przed szansą zdobycia gola i jej nie zmarnował, pokonując w sytuacji sam na sam wprowadzonego kilka minut wcześniej rezerwowego bramkarza GKS-u Dawida Kopczyńskiego. Piast grał w tym czasie w dziewiątkę, za drugą żółtą kartkę usunięty z boiska został Ziółkowski.
Gospodarze do końca się bronili, a goście próbowali zmienić niekorzystny rezultat. Udało im się zdobyć kontaktowego gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Bramkę strzelił Sławomir Dul.

Piast Dziwiszów – GKS Raciborowice 2:1 (0:0)
bramki: Ziółkowski, Kurek – Dul
czerwone kartki: Zyner 18' oraz Ziółkowski 75'
Piast: Krawczyk - Kieć (46' Hartwig), Gurazda, Dudek, Masel, Ziółkowski, Saniuk, Podobiński, Zyner, Kurek, Sobczak.
GKS Raciborowice: Wydysz (75' Kopczyński) - Poczta, Dul, Ćwiak, Rożycki (80' Paszkiewicz), Juszczak, Woźniak (70' Kijowski), Warchoł (55' Bogacki), Kulesza, Biały, Karpowicz.

Pozostałe wyniki 21. kolejki
Hutnik Pieńsk – Gryf Gryfów Śląski 1:0 (0:0), Wojdak
Łużyce Lubań – Olimpia Kamienna Góra 3:0
Czarni Lwówek Śląski – Piast Wykroty 2:0
Orliki Węgliniec – Twardy Świętoszów 1:2
GKS Warta Bolesławiecka – Victoria Ruszów 1:0
Lotnik Jeżów Sudecki – Leśnik Osiecznica 4:1 (0:1) – o tym meczu piszemy oddzielnie
mecz Włókniarz Leśna – Piast Zawidów w niedzielę (19 kwietnia)