47 Rajd na Raty zakończony

47 Rajd na Raty zakończony

Ostatnia wycieczka, a później wspólne biesiadowanie, oglądanie zdjęć z minionego sezonu i konkurs krajoznawczy. Tak zakończył się w niedzielę, 3 grudnia 47. sezon Rajdu na Raty im. Teofila Ligenzy vel Ozimka. Rozdano dyplomy i nagrody dla najwytrwalszych turystów. W konkursie krajoznawczym prym wiedli: Paweł Wojtczak, Wojciech Skowroński, Andrzej Halka i Bolesław Moryl.

W tym sezonie w ramach Rajdu na Raty zorganizowano 46 wycieczek. Turyści pod egidą przewodników sudeckich lub przodowników turystyki pieszej PTTK przemierzali co tydzień trasy od 12 do 20 kilometrów przez Dolny Śląsk (33 wycieczki), przygraniczne tereny Czech (9 wycieczek) i Niemiec (4 wycieczki). Rajdowicze odwiedzili Pragę i Drezno.

We wszystkich wycieczkach rajdowych wzięło udział 1546 turystów! Rekordzistami wycieczek okazali się: Andrzej Makowski (zaliczył 45 wycieczek - opuścił tylko 1 wycieczkę!), Henryk Modzolewski i Jerzy Murak (uczestniczyli w 42 wycieczkach).
Tak w liczbach przedstawia się 47. sezon Rajdu na Raty. Ale przecież rajd tworzą piechurzy. Miłośnicy wędrówek i odkrywcy ciekawych zakątków regionu. Ich zapał i wytrwałość sprawiają, że Rajd od 47 lat przyciąga kolejne pokolenia.
Rajd na Raty od samego początku organizowany jest przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” - przy wsparciu „Nowin Jeleniogórskich”. Początek sezonu niezmiennie i niezależnie od pogody wyznacza ostatnia niedziela lutego, zakończenie - pierwsza niedziela grudnia. Od 2002 roku szefem Rajdu jest Wiktor Gumprecht.
Więcej o minionym sezonie Rajdu na Raty w tygodniku „Nowiny Jeleniogórskie”.


 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.