Bieg Sylwestrowy na nartorolkach

Sześćdziesięciu reprezentantów jeleniogórskich klubów MKS Karkonosze Sporty Zimowe i UKN „15”, UKS „Olimpijczyk” z Sosnówki, UKN „Melafir” Czarny Bór i niemieckiego TUS Dippdchswalde Freital startowało pod Chojnikiem w Jeleniej Górze Sobieszowie w Biegu Sylwestrowym. Na nartorolkach rywalizowali oni na dystansach 6 km (3 x 2 km) i 4 km (2 x 2 km).

Najdłuższą trasę najszybciej pokonali Piotr Skowron (kategoria seniorów) – 15,10,1 min., Adrian Gromyko i Jakub Piątek (obaj junior A) – 16,55,4 min. oraz Oskar Wysocki (junior B) – 16,27,4 min. Na krótszym dystansie zwyciężyli Michał Boreczek (junior C), Konrad Badacz (junior D) i Jan Reizer (junior E).

W grupie kobiet najlepiej pobiegły Marcelina Badacz (juniorka B) - 19,56 min. i Karolina Maruszczak (seniorka) – 20,14 min. Na najwyższym podium stanęły też juniorki kategorii C, D i E, Weronika Soprych, Wiktoria Zawadzka i Elena Richter.

Bieg zorganizowali działacze Dolnośląskiego Związku Narciarskiego w Jeleniej Górze i MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG.