Boiska dla graczy w petankę

Boiska dla graczy w petankę

Niebawem ruszy budowa boisk do gry w bule, prawidłowo zwanej pétanque, a z polska petanką. Około 100 tys. zł na ten cel przeznaczonych zostanie z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

W Jeleniej Górze powstaną dwa „bulodromy”. Jeden na osiedlu Orle, drugi na Zabobrzu, w okolicy ul. Różyckiego. To była dość zaskakująca propozycja mieszkańców biorących na początku roku w głosowaniu nad rozdysponowaniem środków z budżetu obywatelskiego, bo gra w bule ciągle nie jest zbyt popularna w naszym kraju. Tymczasem taką inicjatywę w ramach JBO zgłosiły jednocześnie aż dwa środowiska spółdzielni mieszkaniowych, a mieszkańcy poparli pomysł.
Koszt budowy każdego z boisk, to ok. 50 tys. zł. Kwota może się wydawać wysoka, zważywszy że petanka nie jest sportem wymagającym szczególnie rozbudowanej infrastruktury. Tyle, że pieniądze nie posłużą tylko budowie samego placu do gry, ale wydane zostaną na takie urządzenia terenu, żeby można tam było uprawiać także inne, „egzotyczne” dyscypliny sportu.
Trzeba przyznać, że jeleniogórzanie najwyraźniej stawiają na sport i rekreacje, bo wszystkie tegoroczne, wybrane propozycje, które będą zrealizowane z budżetu obywatelskiego, maja taki właśnie charakter.
 

Komentarze (2)

I fajnie. Tylko kto będzie pilnował, by kulek nikt nie buchnął?

Tam nie będzie żadnych kul. Kup te kule w sklepie to sobie pograsz.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.