Budowa komisariatu w Kowarach już wkrótce

Wizualizacja wyglądu nowego komisariatu policji w Kowarach

Jeszcze w tym roku rozpocznie się długo oczekiwana budowa budynku nowego komisariatu policji w Kowarach.

Komisariat policji w Kowarach mieści się w poniemieckiej willi, znajdującej się w nie najlepszym stanie technicznym. Od dawna nie modernizowany obiekt nie odpowiada standardom jakie muszą spełniać tego typu budynki. Wszystko wskazuje jednak na to, że wielokrotnie przekładana budowa nowej siedziby kowarskich mundurowych ruszy jeszcze w tym roku. Już w sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg mający wyłonić jej wykonawcę

Według planów nowy komisariat składać się będzie z dwóch budynków: biurowo- administracyjnego oraz pomocniczego (magazynowo-garażowy z dobudowaną wiatą garażową). Budynek główny posiadać będzie dwie kondygnacje. Przed obiektem powstanie strefa parkingowa przeznaczona dla interesantów, a wzdłuż bocznej ściany budynku jednostki znajdować się będzie parking dla pojazdów służbowych.

Diametralnie zmienią się warunki pracy funkcjonariuszy, a co za tym idzie jakość obsługi interesantów. Przede wszystkim zwiększona zostanie powierzchnia biurowa, przypadająca na jedną osobę. Pokoje biurowe zostaną wyposażone w nowe meble oraz sprzęt teleinformatyczny( komputery, kserokopiarki, telefony itp.). W nowym obiekcie ma pracować docelowo łącznie 41 osób.

Koszt budowy wraz wyposażeniem to około 6 milionów złotych. Ma się ona zakończyć do końca 2019 roku. Dodajmy, że swoją cegiełkę do inwestycji dodał też lokalny samorząd, przekazując pod budowę już siedem lat temu działkę przy ul. Pstrowskiego. Magistrat z Kowar sfinansował też dokumentacje projektową nowego komisariatu.

1 Kopia.jpg

Komentarze (19)

Kupią też nowe tasery?

Emerytki Bożeny Wiśniewskiej nie chcemy więcej. Jest bardzo złym burmistrzem.
Za rok wybierzemy nowego, młodego, prężnego burmistrza Kowar.

Kowary padają przez burmistrz Wiśniewską. Zadłużyła również szpital w Kowarach będąc tam dyrektorem. Ale po 3 miesiącach ją z tego szpitala zwolnili.

Tam jest korupcja!

A co z wyciągami narciarskimi, dlaczego miasto milczy w tej sprawie?

To nie jest poniemiecka willa, tam było schronisko młodzieżowe :)

dolny-slask.org.pl/615757,foto.html

A schronisko nie mogło być w poniemieckiej willi?!

" znajdującej się w najlepszym stanie technicznym. " To w takim razie po co stawiać nowy komisariat ?

.. Kowary to miasto z przyszloscia odnowili Kosciol,a tam czuwa Pan Bog.Odnawiaja komisariat,gdzie bedza czuwac ziemscy bogwie -Policjanci

Szykuj lubryfikant! >>>666

Jak chcesz być śmieszny, to przynajmniej naucz się terminów. Lubrykant, a nie jakiś lubryfikant, ośle.

Pojechałeś gościa! Też używam lubryfikantu a nie jakiegoś lubrykanta z fabrykanta!

Uważajcie po 22 na kowarską policję , czają się w krzakach i zabierają dowód rejestracyjny za brak trójkąta, to spodkało moją znajomą jak wracała z pracy,diagnosta miał ubaw

Jak sobie wygoliła, to niech się nie dziwi!

Zazdroszczę mieszkańcom Kowar, którzy będą mieli kolejny już obiekt użyteczności publicznej, zaraz po Rossmannie i Pepco. A na Piechach stagnacja. Drogi dojazdowe to komuna, również z nazwy. Bar, niby "U Jolki", a rządzi Edward Penisoręki. Jedyna inwestycja to budowa drogi rowerowej, łączącej bloki z Carrefourem.

Kowarskim policjantom można współczuć ,że muszą gniezdzić się w szarej ruderze a jeszcze do tego muszą wysłuchiwać drętwych, propagandowych przemówień Mariusza Błaszczaka. No i jak tu doczekać do emerytury?

Tak lekko "skręcę" - z rana nie jaram :) ci "Kowarscy" powoli się uczą kultury i już nie odbija im "RoboCop" widać pozbywają się kompleksów i nabierają pewnosci siebie co pozwala im zachowwać się jak stróże prawa nawet często. Cóż... to ludzie tacy jak my i dociera do nich mądrość pt. "żyj w zgodzie z innymi, a będą Cię SZANOWAĆ"

za to Legnica co to się u nasz "panoszy" sto lat za murzynami. Polują na smakoszy złotego trunku i atakują we trzech. Robią obciach. Chodzą po "mieście :)" i zachowują się jak na rewii gwiazd. Interesują ich "kryminaliści" pijący i palący u ukryciu, onaniści oraz skacowani rowerzyści. Widać że żółtodzioby, no ale tereny piękne i chociaż się w górach zrelaksują.

Proponuję im pokoiki zrobić, żeby się trochę bardziej zaaklimatyzowali, bo po co nam policja miejscowa znająca ludzi i wiedzaca kto kim jest

jeśli można sprowadzić spiętych małolatów i wypuścic ich na wieś.

spadówa

Po czterech miechach się ocknąłeś? nie wciągaj tyle, tłuku!!!

Komisariat to chyba NAGRODA dla naszych POLICJANTÓW :(
Zawsze można na nich liczyć i czuć się bezpiecznie w naszych Kowarach

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.