Druga przegrana KPR-u

Piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra doznały drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet. Przegrały w sobotę na wyjeździe z AZS-em Koszalin 21:29.

Jeleniogórzanki trzymały się dzielnie pierwszej połowie, którą wygrały 11:10. W drugiej koszalinianki szybko wyszły na prowadzenie 13:11 a spora była w tym zasługa byłej zawodniczki KPR-u Magdaleny Załogi, która zdobyła trzy bramki z rzędu dla AZS-u. W całym meczu Załoga trafiała aż ośmiokrotnie do bramki jeleniogórzanek. Gospodynie utrzymywały przewagę, ale nie na tyle wysoką, by można było powiedzieć, że jest po meczu. Na 4 minuty przed końcem koszalinianki prowadziły tylko dwoma bramkami i sprawa zwycięstwa wciąż była otwarta. Końcówkę gospodynie rozegrały koncertowo, zdobywając 6 goli, tracąc tylko jednego.

Energa AZS Koszalin – KPR Jelenia Góra 29:21 (11:10)
KPR: Kozłowska – Uzar i Bader po 5, Buklarewicz 4, Dąbrowska i Wiertelak po 3, M. Mączka 1, Grobelska, Oreszczuk, Michalak.