Garmażerka pod napięciem

Garmażerka pod napięciem

- Energetyka zaproponowała nam, że owszem, usunie ten słup, ale my będziemy musieli za to zapłacić do 40 tysięcy złotych – mówi Joanna, do której należy budynek przy ul. Ludowej w Jeleniej Górze. Na domu oparł się parę dni temu słup energetyczny.

- Domagamy się usunięcia tego słupa od lat – opowiada Joanna, która w domu przy Ludowej prowadzi wytwórnię wyrobów garmażeryjnych. - Stoi na naszym terenie, tuż obok domu. Po wymianie wielu pism stanęło na tym, że energetyka zgodziła się zamienić słup na kable w ziemi, ale na nasz koszt. Maksymalnie byłoby to 40 tysięcy złotych.

Właściciele odrzucili tę propozycję. Tym bardziej, że prąd z przewodów na słupie płynie nie tylko do ich budynku, ale i do innych. Poza tym energetyka nie płaci za dzierżawę gruntu, który zajmuje pod słup.

- Gdy słup się przechylił, wzywaliśmy energetykę, by coś z nim zrobiła – mówi Joanna. - Boimy się, że gdy zawieje wiatr, może wybuchnąć pożar. Oni przyjechali, popatrzyli i nic nie zrobili.

Gdy parę dni temu słup oparł się o dom, Joanna zadzwoniła ponownie do EnergiiPro. Przyjechał specjalista.

- Popatrzył i uznał, że nie ma zagrożenia życia, więc wystarczy postawić słupek o wysokości półtora metra, na którym duży słup można oprzeć – twierdzi Joanna.

Jak dodaje, nie chodzi jej tylko o poczucie większego bezpieczeństwa, ale także możliwość ocieplenia budynku i wykonania porządnej elewacji. Gdy słup jest na domu, trudno wyobrazić sobie wykonanie takich prac. Na domiar złego trzy kable energetyczne leżą na linii telefonicznej.

Komentarze (3)

~Pani Joanno ! ..ten *specjalista jest wyuczony i wie,ze prąd kopi ! .. i na pewno się boi ..*tego prądu !~ :s ~

Nie dobrze! W półmetrowym rachunku za prą pojawi się nowa pozycja - prostowanie słupów. Za ten słup zapłacimy wszyscy, bo to dobry powód do podwyżki.

Piipi ty pusta kobieto,prosta istoto. Mój pies jest mądrzejszy od ciebie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.