lutego 16, 2018

Czy Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze zostanie zlikwidowany? W tej właśnie sprawie doszło do spotkania uczniów, ich rodziców oraz kadry nauczycielskiej z przedstawicielami władz miejskich. Na spotkaniu nie było Piotra Paczóskiego, zastępcy prezydenta odpowiedzialnego za oświatę. 

lutego 16, 2018

W dniach 19-23 lutego 2017 roku odbędzie się kolejny, już 17. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W akcji bierze udział Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze oraz prokuratury rejonowe w regionie.  Możesz przyjść przedstawić swój problem i uzyskać poradę.

lutego 15, 2018

W ostatnich tygodniach mieszkańcy Jeleniej Góry skarżyli się na duże opóźnienia w wywozie śmieci, zwłaszcza tych segregowanych. W MPGK tłumaczą, że rzeczywiście doszło do do takich komplikacji, ale zapewniają też, że sytuacja szybko unormuje się.

lutego 12, 2018

Przyszli tylko na chwilę, by zrobić sobie zdjęcie. Przy okazji, odżyły wspomnienia o dawnych czasach. – To piękne miejsce – mówią mieszkańcy Cieplic, którzy wciąż pamiętają lata, kiedy ich dzielnica była samodzielnym miastem.

lutego 9, 2018

Trzygwiazdkowy hotel Mercure w Jeleniej Górze zmienił się nie do poznania. Mogli się o tym przekonać goście zaproszeni na specjalny Zimowy Cocktail połączony z prezentacją zmodernizowanych wnętrz. 

stycznia 29, 2018

Od początku 2018 roku Miasto Jelenia Góra sprzedało kilka działek pod budowę domów jednorodzinnych. – To dobry trend – cieszą się władze miasta.

stycznia 28, 2018

Po wybuchu butli z gazem w wielorodzinnym budynku w Mirsku, do którego doszło w czwartek, dziewięć osób zostało bez dachu nad głową i straciło cały swój dobytek. To trzy rodziny jednoosobowe i znajdująca się w najtrudniejszej sytuacji matka z pięciorgiem dzieci w wieku 5-14 lat. 

stycznia 20, 2018

W tym tygodniu Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Jeleniogórskie przejęło od miasta budynek byłej bursy nr 4 w Sobieszowie przy ulicy Łazienkowskiej. W obiekcie ma powstać dzienny dom pobytu dla osób starszych, samotnych, wymagających opieki.

stycznia 18, 2018

Spotkanie z biskupem Tadeuszem Pieronkiem, zorganizowane z inicjatywy jeleniogórskiego Klubu Obywatelskiego pod hasłem: „Kościół a polityka”, zgromadziło w czwartkowy wieczór, 18 stycznia w Jeleniogórskim Centrum Kultury ponad 200 osób. Chociaż oparte było na formule pytań i odpowiedzi, ksiądz biskup poprzedził je krótkim wstępem, odnosząc się do tematyki spotkania.

stycznia 14, 2018

54-letni mężczyzna od czerwca mieszka w namiocie przy ul Zaułek w Jeleniej Górze. - Nie boję się mrozów, jestem zdrów jak ryba – zapewnia. Część mieszkańców narzeka na sąsiada...

stycznia 13, 2018

Najlepsze liceum w regionie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze zajęło 99 miejsce w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród techników triumfował Zespoł Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, który zajął 76 miejsce w Polsce 

stycznia 12, 2018

18 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. Bankowa 28/30) odbędzie się otwarte spotkanie z księdzem biskupem Tadeuszem Pieronkiem. Duchowny przyjeżdża na zaproszenie Klubu Obywatelskiego Jelenia Góra. Ksiądz biskup był przez wiele lat zaangażowany w krzewienie nauk Jana Pawła II, a po śmierci polskiego papieża brał udział w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II.

stycznia 11, 2018

W październiku Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze zmienił siedzibę, opuszczając niefunkcjonalny obiekt przy ul. Wolności. Jak będzie wykorzystany ten budynek? 

stycznia 9, 2018

Temat braku lekarzy, dramatycznie niskiego poziomu finansowania służby zdrowia zdominował ostatnio dyskusję o systemie opieki zdrowotnej. Mniej się mówi o narastającym braku pielęgniarek. Tymczasem w najbliższych latach czeka nas w tej materii prawdziwa katastrofa. W jeleniogórskiej lecznicy zabraknie 275 pielęgniarek i położnych. Dziś zatrudnionych jest ich około 600. Nie rysuje się żadna optymistyczna wizja zaradzenia temu problemowi. 

stycznia 6, 2018

Wszystko wskazuje na to, że Szpitalny Oddział Ratunkowy przy jeleniogórskim szpitalu, po rozbudowie i gruntownym remoncie, będzie otwarty już w lutym. Cała inwestycja pochłonęła 7 mln zł. Była dofinansowana ze środków unijnych oraz ministerstwa zdrowia.

stycznia 6, 2018

Siódmy Karkonoski Orszak Trzech Króli przeszedł dziś ulicami Jeleniej Góry - jeden z sześciuset organizowanych w kraju. Przy wiosennej pogodzie cieszyć się narodzeniem Jezusa przybyło około tysiąca osób. Było kolorowo i radośnie.
 

stycznia 1, 2018

Jaki będzie 2018 rok? Można wierzyć gwiazdom, wróżbom, swoim przeczuciom i racjonalnemu spojrzeniu na świat wokół. Można zmieszać intuicję z prognozami astrologów, polityków, socjologów czy ekonomistów. Można się bać przyszłości lub ufać w lepsze jutro. Można przeczytać, co prognozuje Honorata Magdeczko–Capote, zaprzyjaźniona z Nowinami Jeleniogórskimi aktorka, specjalistka od numerologii i kalendarza Majów.

grudnia 26, 2017

– Towarzyszą mi skrajne emocje, od lęku i obawy, poprzez euforię. I ciekawość, jak to będzie – mówi jeleniogórzanin Rafał Fronia, który już za kilka dni wyrusza na wyprawę na K2, drugi najwyższy szczyt świata, nigdy nie zdobyty zimą.

grudnia 26, 2017

Ci, którzy liczyli na tzw. białe święta, mocno się zawiedli. W Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie znaleźli na to sposób: wykonali bałwana z drewna.

grudnia 25, 2017

Nie wiadomo nawet, ilu ich mieszkało w Jeleniej Górze. Prawdopodobnie niewielu, w szczytowym momencie do 400 osób. Za przywracanie pamięci o Żydach wzięli się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Śniadeckiego. Ich akcja przyniosła bardzo ciekawe efekty.

grudnia 20, 2017

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwała opolska firma Autoterm, która wygrała przetarg na inwentaryzację źródeł emisji pyłów w mieście. Wnioski są smutne: wciąż podstawowym źródłem ogrzewania są piece kaflowe.

grudnia 16, 2017

O finansowaniu oświaty w nowych warunkach, o sytuacji nauczycieli po reformie min. Zalewskiej rozmawiano na Konferencji Dyrektorów Placówek Oświatowych, Wychowawczych i Opiekuńczych , którą zorganizowano w cieplickiej siedzibie Politechniki Wrocławskiej. Przy tej okazji podsumowano też konkurs „Gospodarna Szkoła i Przedszkole”.

grudnia 14, 2017

Dzisiaj w Jeleniej Górze, tak jak w wielu innych miastach w kraju, Komitet Obrony Demokracji zorganizował kolejny protest pod hasłem „Obudź się Polsko!”. W świątecznych dekoracjach na głównym placu w mieście wyraz swojemu niezadowoleniu z rządów Prawa i Sprawiedliwości dało ponad dwieście osób. - Trójpodział władzy oparty na Kaczyńskim, Dudzie i Ziobrze nam nie odpowiada! - brzmiało jedno z haseł.

grudnia 13, 2017

 

    Dzisiaj w nocy w górach i na pogórzu sypnie mocno śniegiem. IMGW zapowiada zawieje i zamiecie śnieżne. Mieszkańcy miejscowości górskich muszą się przygotować na trudne warunki, kiedy rano ruszą z domów do pracy i do szkół. Bądźmy ostrożni!