października 23, 2018

W najnowszym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 23 października 2018 r. m.in.:

października 22, 2018

Grupa The Cuban Latin Jazz wygrała tegoroczny konkurs „Powiew Młodego Jazzu” , który jest głównym elementem Krokus Jazz Festiwalu. Festiwal zakończył się wczoraj (21 października) w Jeleniogórskim Centrum Kultury rozdaniem nagród i świetnym koncertem zespołu Q YA VY. 

października 21, 2018

Okoliczności udziału w wyborach zirytowały sporą grupę mieszkańców Mirska. Psioczą, że dla ich peryferyjnego okręgu przypisano lokal wyborczy na rynku, a mirszczanie z rynku muszą wędrować do lokalu w ich okolicy. Pojawiły się teorie spiskowe. A cała sprawa była znana od dawna: to wyjątkowa, jednorazowa sytuacja.

października 20, 2018

Dobrą rękę mają organizatorzy jeleniogórskiego Krokus Jazz Festiwalu. Na inauguracyjny koncert, XVII Krokus Jazz Festiwal im. Tadeusza Errolla Kosińskiego, który odbył się wczoraj (19 października) wybrali kwartet Macieja Obary. To zespół i lider, którzy teraz są na fali i odnoszą międzynarodowe sukcesy.

października 20, 2018

Mieszkańcy Zabobrza skarżą się na uciążliwości powodowane przez gniazdujące na tym terenie gołębie. Ptaków jest tutaj bardzo dużo, co skutkuje zanieczyszczaniem terenu. W Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przyznają, że mają problem i to nie tylko z gołębiami. Starają się przeciwdziałać.

października 19, 2018

Od dłuższego czasu szwankuje wywożenie śmieci w Piechowicach. Pojemniki są przepełnione i w wielu miejscach zaczyna być brudno. Urzędnicy obiecują reakcję.

października 18, 2018

Dwa nowe przegubowe autobusy jeleniogórskiej komunikacji miejskiej lada chwila rozpoczną regularne kursy po mieście. Będą służyć pasażerom na najbardziej obleganych trasach m.in. do dzielnicy przemysłowej.

października 18, 2018

Niewybuch z czasów II wojny Światowej utrudnił dziś życie mieszkańcom Piechowic. Trzeba było ewakuować Biedronkę.

października 18, 2018

Obecnemu przewodniczącemu jeleniogórskiej rady miasta Leszkowi Wrotniewskiemu, wyborczej „jedynce” Komitetu Wyborczego Wyborców Huberta Papaja „Zadbajmy o miasto” w okręgu wyborczym nr 1, grozi skreślenie z listy wyborców i kandydatów w Jeleniej Górze. W wątpliwość poddano jego miejsce zamieszkania w Jeleniej Górze. L. Wrotniewski zapowiada wniesienie skargi do sądu.

października 17, 2018

Lubański plac przy ratuszu ma swojego patrona. We wtorek, 16 października, uroczyście nadano mu imię Feliksa Netza – miejscowego artysty i patrioty. Uchwałę o upamiętnieniu wybitnego mieszkańca miasta lubański samorząd przyjął pod koniec czerwca. Wówczas na placu zamontowano tablicę pamiątkową z sylwetką patrona. Teraz dokonano oficjalnego nadania nazwy.

października 16, 2018

Do piątku, 19 października, w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze, a także w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu trwa "Tydzień Mediacji". To okazja, by w mniej stresujący i tańszy sposób spróbować porozumieć się w sytuacjach konfliktowych. W jeleniogórskim sądzie konsultacji mediacyjnych udzielać będą sędziowie, adwokaci, policjanci.

października 16, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 16 października 2018 r. m.in.:

października 16, 2018

W dobrym nastroju rozpoczął się rok akademicki w Państwowej Karkonoskiej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. W ubiegłym roku dyplom jeleniogórskiej uczelni zdobyło 175 absolwentów. - W tym roku nabór na kierunki na naszej uczelni był lepszy niż w poprzednim – powiedział w czasie wystąpienia inauguracyjnego prof. dr.hab. Marian Ursel, rektor Państwowej Karkonoskiej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Przemawiał do licznych gości z zaprzyjaźnionych instytucji, kadry, ale najbardziej przejęci uroczystością byli studenci pierwszego roku. 

października 15, 2018

W sobotę w Teatrze Animacji odbyły się miejskie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i niepedagogiczni pracownicy jeleniogórskich szkół odebrali wyrazy uznania od władz Jeleniej Góry. Lista nagrodzonych jest długa. Dzień przedtem swoje wyróznienia przyznał Dolnośląski Kurator Oświaty. Gratulujemy!

października 14, 2018

Pani Grażyna, emerytka z Jeleniej Góry, otrzymała właśnie trzy kartki na Boże Narodzenie – dwie wysłane w 2017 r., jedna w 2015 r. Dostarczyła je kilka dni temu Poczta Polska. - To nieoczekiwana radość, mimo wszystko. I jednak dowód rzetelności. Mogli wyrzucić, bo to stare historie, ale jak się dogrzebali, to do skrzynki wrzucili – opowiada z humorem. 

października 13, 2018

12 października po raz dziewiętnasty zabrzmiało uroczyste „Gaudeamus” podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Zanim to jednak nastąpiło, w krótkim wystąpieniu powitał wszystkich studentów JM Rektor uczelni prof.zw.dr hab. Marian Ursel, a sprawozdanie z działalności KUTW w roku akademickim 2017/2018 złożyła Pełnomocnik Rektora ds. KUTW, mgr Janina Peikert.

października 13, 2018

Pomysłowość różnej maści naciągaczy i oszustów nie zna granic. Układają historie, uprawdopodobniają je, a na końcu zawsze jest niespodziewany przypadek i prośba o większą sumę. Teraz naciągają na „żołnierza z Afganistanu”. Ofiarami są kobiety, które szukają bratnich dusz, miłości na portalach społecznościowych. Mieszkanka okolic Jeleniej Góry straciła tak w ostatnich dniach kilka tysięcy funtów.

października 13, 2018

Co to za roboty na ul.Spółdzielczej? Może poszerzają drogę? - pytał w czasie redakcyjnego dyżuru jeden z mieszkańców. Rzeczywiście, w dwóch miejscach w tej przemysłowej części Jeleniej Góry prowadzone są prace, jednak droga szersza nie będzie. 

października 12, 2018

Pan Bolesław przez kilka dni o różnych porach próbował się dodzwonić do rejestracji w szpitalnej przychodni. To mu się nie udało. Pojechał więc z Sobieszowa na drugi koniec miasta, aby sprawdzić, czy telefon w rejestracji jeleniogórskiej lecznicy w ogóle działa...

października 10, 2018

- Polska zasługuje na dobrych gospodarzy oraz wiodące miejsce w Europie – podkreślał były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski podczas wczorajszego spotkania w Jeleniej Górze.

października 10, 2018

Przed Dniem Edukacji Narodowej, albo popularniej – Dniem Nauczyciela, nastroje w oświacie nie są najlepsze. Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Sportu i Edukacji UM w Jeleniej Górze, podsumowuje sytuację po wprowadzeniu reformy. Wskazuje, że za rok sytuacja w szkołach powinna się ustabilizować. 

października 10, 2018

- Moja koleżanka trzy tygodnie temu szczepiła się przeciw grypie i zapłaciła 20 zł, a ja teraz poszłam i musiałam wydać 35 zł. A kilka miesięcy temu PiS obiecywał, że dla seniorów będą darmowe szczepienia. Straszny bałagan jest i nic nie wiadomo – mówi pani Zofia, 74-latka z Cieplic. Z obiecanek polityków, jak to często bywa, niewiele wynika. Za to od jutra w wybranych przychodniach seniorzy z Jeleniej Góry będą mogli zaszczepić się rzeczywiście za darmo. Przygotowano 1000 szczepionek. Gdzie będzie się można zaszczepić za darmo? 

października 9, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 9 października 2018 r. m.in.:

października 7, 2018

Miniony rok był udany dla jeleniogórskich twórców. Kapituła nagrody Srebrnych Kluczyków miała w czym wybierać. Wczoraj (6 października) poznaliśmy laureatów nagród kulturalnych Nowin Jeleniogórskich.