Halowi mistrzowie tenisa

W jeleniogórskiej „Balonówce” rozegrano halowe mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików do lat 14 w tenisie ziemnym. W finałowej grze pojedyńczej dziewcząt Izabela Kunat pokonała Karolinę Wiśniewską (obie z Wrocławia). Z brązowych medali cieszyły się zawodniczki ze Szczawna Zdroju Karolina Jaśkiewicz i Nikola Okopniak. Po zwycięstwie nad Dominiką Bobik 6:3, 6:0 do ćwierćfinału awansowała Paulina Lewińska z Klubu Tenisowego Jelenia Góra (zorganizował zawody), ale potem uległa tenisistce rozstawionej z „Jedynką”.

W grze podwójnej dominowała para Jaśkiewicz – Wiśniewska przed dwójką Kunat - Klawińska. Na trzecim stopniu podium po wygranej 6:3, 6:0 z deblem Sudenis – Knapik stanęły siostry Paulina i Kamila Lewińskie z KT, uczennice jeleniogórskiego gimnazjum nr 1.

W kategorii chłopców po zwycięstwie 6:3, 6:0 nad klubowym kolegą Kajetanem Barańskim mistrzem DŚ został Kacper Piekarek (obaj KTA Wrocław). Trzecie miejsce też zajęli tenisiści z dolnośląskiej stolicy Teodor Szpejankowski i Makary Adamek. Po wygranej z Rafałem Lisem do ćwierćfinału awansował Maks Bielecki z KT JG,, ale później nie zdołał pokonać wicemistrza Barańskiego. W grze podwójnej nie zanotowano niespodzianek. Najlepiej spisali się Piekarek i Adamek. W finale wygrali z deblem Goldberg – Barański. Brązowe krążki wręczono uczniowi SP nr 11 w Jeleniej Górze, wychowankowi KT, Maksowi Bieleckiemu i Rafałowi Lisowi ze Świdnicy.

Właściciel firmy ROLMET (produkuje bramy i rolety) Emil Kopaczel ufundował medale i puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek.