Kajakarze z Pucharem Kwisy i medalami OOM

Kajakarze z Pucharem Kwisy i medalami OOM

Trzy dni na trzystu metrowym torze naturalnym trwała slalomowa rywalizacja kajakarzy górskich w XX międzynarodowym Pucharze Kwisy, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (roczniki 1998 i 1999) i w mistrzostwach Polski juniorów starszych (roczniki 1996 i 1997). Poziom sportowy zawodów w Leśnej oceniono jako bardzo wysoki, dopisała pogoda, gospodarze z LUKS-u Kwisy cieszyli się z kolejnych w tym sezonie sukcesów.

W Pucharze Kwisy w konkurencjach K-1, C-1, C-2, K-1 kobiet, C-2 i C-1 kobiet startowali zawodnicy i zawodniczki trzech kategorii wiekowych (młodzik, junior i senior), z dziesięciu klubów polskich i czeskich. Rekordzista, trener leśniańskich mistrzów Bogdan Sztuba zaliczył medalowe próby aż w trzech seniorskich konkurencjach. Wygrał C-1, w K-1 i w C-2 uplasował się na drugim miejscu. Znakomicie pływali jego podopieczni. W C-2 młodzików dominowali Przemysław Czuchaj z Patrykiem Wszołą, trzeci stopień podium zajęli Kornel Malik z Kamilem Rękasem. Brązowy krążek w C-1 młodziczek odebrała Alicja Bulera. Ze zdobycia Pucharu Kwisy cieszyli się kajakarze górscy z leśniańskiego klubu, którzy w klasyfikacji łącznej wyprzedzili rywali ze Startu Nowy Sącz i z Pienin Szczawnica.

Z udziałem blisko setki chłopców i dziewcząt odbyły się przepływy w dwóch grupach wiekowych 20. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich „Dolny Śląsk 2014”. Łącznie w OOM i w MP wręczono komplet 60 medali. W kanadyjkowych jedynkach i w dwójkach (z kolegą z SMS-u w Krakowie Jakubem Brzezińskim), równych sobie nie miał syn trenera Bogdana Sztuby, 15-letni Kacper. Jako najlepszy zawodnik (dwa złote krążki), wraz z Kamilą Urbanik z Nowego Sącza (dwukrotnie „złote” podium), odebrali nagrody pieniężne ufundowane przez prezesa Stowarzyszenia Inicjart Adama Jaworowicza. Medalistom olimpiady młodzieży wręczono drugie kółko olimpijskie. Kajakarską rywalizację w OOM i w MP uwiecznił na zdjęciach leśniański fotografik Norbert Kowalewski.

DSC 1044.jpg
DSC 1047.jpg
DSC 1051.jpg
DSC 1056.jpg
DSC 1067.jpg
DSC_5309.jpg
DSC_5345.jpg
DSC_5407.jpg
DSC_5471.jpg
DSC_5523.jpg
DSC_5526.jpg
DSC_5527.jpg

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.