Kajakowy show Zosi w USA

Kajakowy show Zosi w USA

Zawodniczka Karkonoskiego Klubu Kajakowego w Jeleniej Górze Zofia Tuła znakomicie rozpoczęła nowy sezon w kategorii K1 od sukcesu w imprezie z cyklu Colorado Tour. W stolicy kajakowego freestyle'u w Buena Vista (stan Colorado), debiutantka pokazała, jak należy pływać podczas festiwalu sportów wodnych i outdooru CKS Paddle Fest. Zawody były w tym roku jednocześnie mistrzostwami Stanów Zjednoczonych.

Już w eliminacjach Zosia jako pierwsza kobieta na świecie za pojedynczy przejazd miała wynik 1 186,67 pkt. Deklasując utytułowane rywalki z Francji, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii i USA.

W rozegranym następnego dnia finale pochodząca z Wrocławia kajakarka już w pierwszym z trzech przejazdów wyśrubowała swój rekord do 1 296,67 pkt. i zapewniła sobie zwycięstwo. Po zaciętym boju wicemistrzynią USA została Marlene Devilez z Francji (916,67 pkt.). Brązowy medal wywalczyła dwukrotna mistrzyni świata, Amerykanka Emily Jackson (790 pkt.). Możemy być bardzo dumni z Zosi. Ona po prostu dała show, którego jeszcze nikt nie zrobił w konkurencji kobiet. Kajakarka z karkonoskiego klubu szlifuje formę przed zbliżającymi się mistrzostwami świata – powiedział czwarty w finale mężczyzn Tomasz Czaplicki.

-Poszło mi wspaniale, w finale stres opadł. Aż tak dużej ilości punktów nie spodziewałam się. Byłam bardzo skupiona na robieniu figur. Nawet nie słyszałam sygnałów na 15 sekund i na koniec przejazdu. Zwycięstwo i to, że udało mi się tak dobrze zaprezentować, dało mi masę pozytywnej energii – cieszyła się Zofia Tuła.
 

Zofia Tuła Buena Vista 2.jpg
Zofia Tuła Buena Vista 3.jpg
Zofia Tuła Buena Vista.jpg
Zofia Tuła pierwsza na podium.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.