Kandydaci już w komplecie?

Kto zasiądzie w ratuszu po remoncie w gabinecie prezydenta miasta?

Paweł Gluza będzie kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry. Wystartuje z komitetu Jeleniogórzanie Eksperci Społecznicy. To piąta osoba, która zamierza wziąć udział w tym wyścigu i wygląda na to, że więcej kandydatów nie będzie.

– Dla mnie to ogromna nobilitacja i nominację tę przyjmuję z wielką pokorą – napisał na swoim profilu na facebooku Paweł Gluza. – W kampanii nie będę się skupiał na tym, by kogokolwiek obrażać lub dyskredytować. Zależy mi na wypracowaniu możliwie jak najlepszych pomysłów, które potem będzie można wprowadzić w życie niezależnie od tego, kto finalnie zostanie Prezydentem Jeleniej Góry.

Nie zdradził jeszcze szczegółów swojego programu, a jedynie filary, na których chce go oprzeć, m.in. Jelenia Góra ponad podziałami, Jelenia Góra stolicą Karkonoszy.
Przyznał też, że na poziomie samorządu nie ma znaczenia, kto jaką partię reprezentuje. – Nasza partią powinna być Jelenia Góra – powiedział kandydat komitetu Jeleniogórzanie Eksperci Społecznicy.
Wygląda na to, że znamy już wszystkich kandydatów na prezydenta Jeleniej Góry. Wcześniej start zapowiedzieli Jerzy Łużniak (PO i koalicja obywatelska), Krzysztof Mróz (PiS), Hubert Papaj (Zadbajmy o Miasto) oraz Grzegorz Niedźwiecki (komitet Demokracja i Sprawiedliwość).
Co prawda oficjalnej decyzji nie podjął jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej, ale wszystko wskazuje na to, że partia ta wystawi własne listy do rady miasta, ale nie będzie miała kandydata na prezydenta. Jej lider Piotr Paczóski ma oficjalnie poprzeć J. Łużniaka. Czy tak będzie? Czas pokaże. Byłby to pierwszy przypadek od wielu lat, w którym SLD w Jeleniej Górze nie miałaby swojego kandydata na prezydenta.
Możliwe też, że w ostatniej chwili do gry wejdzie ktoś spoza wymienionej piątki. Mają czas na zgłoszenia do 26 września.

Komentarze (24)

Wygra w cuglach Pan J.Łużniak, konkretny i rzeczowy kandydat ma b.duże poparcie mądrych mieszkańców.Druga tura nie będzie potrzebna bo szkoda kasy. Pozostali nie wyjdą z 10%

Obyś się mylił.Jak wygra to niczego nowego nie wniesie.Luzniak =stagnacja,marazm, bylejakość

Ilona, a na którym stołeczku siedzisz że tak ci zależy na tym żeby było jak jest obecnie?

Ilona, transparenty gotowe? Musisz zrobić wielką akcję wyborczą dla swojego idola. Najwidoczniej bardzo dobrze ci się żyje w obecnej cudownie zarządzanej Jeleniej Dziurze i tak bardzo chcesz powtórki tej cudowności w wersji Łużniak. Tylko jakoś mieszkańcy widzą tę "cudowność" i każdego z nich dosięgnęła w postaci wysokich cen wody chociażby. Mieszkańcom już da "cudowność" zbrzydła. Chcieliby zmian … na lepsze.

SLD na Vice czyli po staremu w wersji wschodniej. Nie jednak muszą być zmiany nie zamiany.

Jako zastępca obecnego Prezydenta nie zrobił nic dobrego dla Jeleniej Góry to jest skład prezydentów z stworzony dla układu potrzebnych SOBIE a nie miastu...

A może wy? pójdziecie na wybory lub ja wystartuje? Jestem niezależny do żadnej partii nie należę, jestem uczciwy i tego konsekwentnie będę się trzymać będąc tam u władzy. O wszystkich przekrętach, machlojkach w urzędzie będę wam mówił i pisał byście mieli całkowitą świadomość i kontrolę nad tym co tam się dzieje. Na samym początku kadencji powyrzucam ludzi niepotrzebnych, czyli: byłych komunistów, emerytów (młodzi ludzie działają sprawniej) przede wszystkim złodziei i darmozjadów którzy nic nie robią a z naszych podatków się utrzymują. Co wy na to? Tylko taki człowiek z poza tego chorego układu którego wyślemy sami my na prezydenta, to wtedy możemy oczekiwać na jakąkolwiek poprawę i rozwój Jeleniej Góry inaczej te chore towarzystwo będzie nas dalej okradać. Puki co patrząc na kandydatów to dalej Jeleniogórzanie, ci uczciwi, stoicie pod ścianą i znajdujecie się pomiędzy młotem a kowadłem.

Ja dorzucę jeszcze do wymagań znajomość ortografii.

A ja bym wolał, byś jeszcze się na zarządzaniu czymkolwiek choć trochę znał, zanim się porwiesz do funkcji. Na razie nie mam podstaw tak sądzić.

ja moge zagłosować na kandydata spełniającego następujące warunki:
1) Pochodzenie z rodziny niekomunistycznej.
2) Zamożny ale nie zdobył majątku w latach 89-99.
3) Wykształcenie wyższe ale nie pseudo w rodzaju politologii albo dziennikarstwa.
4) Posiadającego doświadczenie w biznesie albo zarządzaniu.

To masz kandydata. Paweł Gluza spełnia wszystkie Twoje postulaty, studia na UE oraz Politechnice, nie jest z rodziny komunistycznej, zna się na zarządzaniu oraz biznesie

Jaki masz dowód na to, że Gluza nie jest drugim kandydatem PiS-u ?? A jeśli ma się tylko dostać do Rady i uszczuplić pulę głosów które nie będą oddane na Mroza ? Sam twierdził na spotkaniu, że nie musi wygrać.

ten twój Gluza jest wspierany przez PSL i ma znajomych w postaci Prystroma. Sorry, ale PSL jest partią nijaką i zawsze na doczepkę istnieje, a Prystrom blokował powstanie galerii Focus i mamy obrzydliwy teren przy deptaku zamiast zabudowy z prawdziwego zdarzenia. Galeria i tak by powstała ( powstało nawet kilka), a tak mamy slams w Centrum . Czy Gluza ma zamiar tak samo blokować inwestycje?

5)umie klęczeć

6)całować pierścień biskupa
7)posiedzenie rady ,od modlitwy zaczynać
8)zamiast rzecznika ,kapelana osobistego

ale postkomunistyczny układ jest ściśle związany z kościołem. Myślisz, że jak do władzy dojdzie PO albo SLD to kościołowi zaszkodzi? Jak tak to jesteś w błędzie.

Bardzo dobrze napisane, Łużniaka poprze Paczóski ale na pewno nie członkowie partii.

Bardzo dobrze napisane, Łużniaka poprze Paczóski ale na pewno nie członkowie partii.

Łużniak nie może wygrać nie głosujcie na Łóżniaka. Bo będzie to samo jak za czasów Zawiły dno i nic z tej jeleniej nie będzie bo jak wygra PO to jelenia jest i będzie Czarnobylem.Niech wygra ktoś inny ale w sumie będzie ciężko odbudować tą Jelenią jak wygra ktoś inny ,niż Łóżniak, bo jak on będzie to jelenia Czarnobyl Forever i nic nie będzie. Może ktoś inny da radę wyjść miastu na prostą ale będzie bardo ciężko ale nie ten Łużniak bo to katastrofa by była.

nie potrzebna druga tura??? Platforma lansowała to Hasło na początku kampanii Komorowskiego!!! powodzenia

Mróz pokona z marszu Łużniaka, bo PSL i inni od Gluza rozproszą głosy. SLD, kiedyś 40 proc. poparcia i taka kompromitacja jako partia, bo prywatnie to wiadomo jak się mają. Chociaż i tak nie robili takich wałków co ci z Solidarności. PO - das Prącie, das Pupa und kamieni kupa.
Co by nie było przegramy WSZYSCY - wygra WATYKAN.

Chłopaki w czarnych sukienkach obwieszeni złotem mają się super dzięki tow. Bolkowi.

Wreszcie sensowny kandydat, wiele robił dla miasta nie będąc nawet w radzie czy samorządzie, więc jako prezydent mógłby zdziałać jeszcze więcej.

Niech młodzi coś zrobią teraz czas na młodych!!!! PO to złodzieje !!!!Łużniak zniszczy jelenią góre tak samo jak zniszczył Zawiła precz z PO.

Się kurła Jackowskie znaleźli...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.