KKS: przegrana młodzików i remis trampkarzy

W meczu 5. kolejki Ligi Okręgowej Młodzików Pogoń Wleń pokonał KKS Jelenia Góra 3:2. Pojedynek trampkarzy obu klubów zakończył się remisem.

– Na przedmeczowej odprawie trener Leszek Harapin podał skład i taktykę na ten mecz – relacjonuje Gabriel Sowa z zespołu młodzików. – Zwrócił uwagę na mokre i nierówne boisko. Już podczas rozgrzewki przekonaliśmy się jak cenna to była uwaga. Pierwsze minuty meczu to zacięta walka w środku boiska. Jednak to nam udało się zdobyć pierwszą bramkę, za sprawą naszego kapitana Marcela Dąbka, po zagraniu Marceliny Ślusarczyk, która wzmocniła nas w tym meczu.

Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. – Nasza radość z prowadzenia nie trwała długo bo rywal ruszył do odrabiania strat, po błędzie w środku boiska przeprowadził kontrę i wyrównał stan meczu na 1:1 a następnie objął prowadzenie 2:1 – informuje G. Sowa. – Mobilizacja zespołu przez trenera pomogła nam przeprowadzić kilka groźnych ataków. Po jednym z nich Marcelina Ślusarczyk pięknym strzałem pod poprzeczkę wyrównała na 2:2 .Kolejne minuty to groźne akcje z obu stron. Gdy do końca pozostało kilka minut w zamieszaniu pod bramką straciliśmy gola. Rzuciliśmy się do ataku ale zabrakło czasu na wyrównanie.

Następny mecz młodzicy KKS-u rozegrają w Parku Paulinum w sobotę (27 września) o godz.11. z „Czarnymi” Lwówek.

V kolejka Ligi Okręgowej Młodzików
Pogoń Wleń - KKS Jelenia Góra 3:2 (0:1)
Bramki dla KKS Jelenia Góra: Marcel Dąbek, Marcelina Ślusarczyk
Skład KKS-u: Kacper Biernat - Kamil Juszczyk, Kacper Kaszewski, Maciej Andruszkiewicz - Dawid Zientek, Marcelina Ślusarczyk, Marcel Dąbek - Kuba Niewiadomski, Dawid Gil. Trener Leszek Harapin. Grali także: Maciej Busłowicz, Kuba Jurecki, Gabriela Sowa.

Nieco lepiej niż młodzicy wypadli trampkarze KKS-u w starciu z rówieśnikami z Pogoni Wleń. Zremisowali 2:2. Mecz opisał Rafał Kowalski: Od samego początku ruszyliśmy do ataku i niestety około 15 minuty straciliśmy bramkę ze stałego fragmentu. Nie poddaliśmy się, tylko zaczęliśmy atakować jeszcze bardziej 5 minut później wyrównał Oskar Miszta. To jeszcze bardziej nas pobudziło do grania, nie dawaliśmy przeciwnikom za bardzo dojść do piłki. W pewnym momencie jeden z pomocników naszej drużyny posłał piłkę za obrońców, którą przejął nasz napastnik Oskar Miszta. Oskar wykorzystał idealne zagranie i wyprowadził nas na prowadzenie. Później Oskar miał jeszcze sytuacje na strzelenie trzeciej bramki, ale mijając bramkarza poślizną się i trafił w słupek. Tak zakończyła się pierwsza połowa. Drugą zaczęliśmy bardzo słabo. Nic nam nie wychodziło. Dwóch naszych środkowych obrońców uległo kontuzji i musieliśmy zrobić roszadę w składzie. Trzy minuty przed zakończeniem meczu straciliśmy bramkę po błędzie środkowego pomocnika, który nie wyszedł do przechodzącej obok niego piłki.