Mapa, kompas i... kierunek Nowiny Jeleniogórskie

Mapa, kompas i... kierunek Nowiny Jeleniogórskie

Sporym zainteresowaniem cieszyła się impreza biegów na orientację pn. Orientuj się na Nowiny Jeleniogórskie, która rozpoczyna cały cykl pod tym samym hasłem. – Świetna zabawa. Warto było przyjść – podkreślali uczestnicy.

Impreza ta prowadzona jest w formie otwartych treningów, prowadzonych przez klub MKS Paulinum Jelenia Góra. Uczestnicy nie muszą posiadać wielkich umiejętności poruszania się w terenie, gdyż trasy dostosowane są do ich możliwości. W sobotę (25 listopada) na Wzgórzu Kościuszki, gdzie odbyła się inauguracja cyklu, przygotowano trasę dla początkujących, była też trasa „ekspert” dla tych, którzy czują się dobrze w biegach i czytaniu mapy. Była też trasa spacerowa.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Adam Palbow ze Świeradowa. Na trening przyjechał z rodziną i znajomymi. – Mój najmłodszy syn, 7-letni Mieszko, z rana mówił, że nie chce jechać, że jest zmęczony. Ale gdy stanęliśmy na starcie, to potem nie mogliśmy go dogonić – śmieje się.
– Ten sport jest bardzo ciekawy: można go uprawiać rekreacyjnie, rodzinnie – tak jak my, ale i sportowo, startując w mistrzostwach – dodał. – A umiejętność czytania mapy i orientowania się w terenie każdemu się przyda.
Starszy syn pana Adama – Michał Palbow – też był zadowolony. – Nie było ciężko – przyznał. – Mapa była trochę trudna, czytanie jej wymaga wprawy. Ale poszło nam dobrze. No i trzeba było się nabiegać za najmłodszym bratem.
– Przybiegłem pierwszy – pochwalił się Jacek Szaniawski, inny uczestnik sobotniego treningu. – Miałem problem ze znalezieniem drugiego punktu, który był w dołku pomiędzy alejkami. Ale udało się. Biegi na orientację są fajne. Ze sportem mam dużo do czynienia, bo mama jest nauczycielką wychowania fizycznego.
Wszyscy uczestnicy dostali mapy i czipy, które podbijali na poszczególnych punktach. A na koniec każdy otrzymał wydruk z czasem, w jakim pokonał trasę oraz drobny upominek. W pierwszej edycji „Zorientowanych na Nowiny Jeleniogórskie” wzięło udział około sto osób. Kolejna odbędzie się 16 grudnia na jeleniogórskim Zabobrzu. Harmonogram cyklu znajduje się w zapowiedzi, do której link zamieszczamy poniżej.
 

IMG_0016.JPG
IMG_0018.JPG
IMG_0021.JPG
IMG_0031.JPG
IMG_0037.JPG
IMG_0043.JPG
IMG_0051.JPG
IMG_9986.JPG
IMG_9992.JPG

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.