Młoda skrzypaczka podbiła serca melomanów

Młoda skrzypaczka podbiła serca melomanów

Piątkowego wieczoru, 22 września, w Filharmonii Dolnośląskiej publiczność nie chciała wypuścić ze sceny młodziutkiej artystki, osiemnastoletniej Sary Dragan. Gromkimi brawami nagrodzono jej występ w ramach cyklu „Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi wiolinistyki”. Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej poprowadził Mieczysław Gawroński. Jeleniogórska scena muzyczna rozbrzmiewała muzyką Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta i Igora Strawińskiego.

Był to kolejny koncert rozpoczętego na wiosnę cyklu „Mistrzowie batuty i młodzi wirtuozi wiolinistyki”. W roli młodej wirtuozki wiolinistyki wystąpiła uczennica maturalnej klasy szkoły ogólnokształcącej i muzycznej w Legnicy, a zarazem mistrzowskiej prestiżowej klasy Zakhara Brona w Szwajcarii. To był ostatni koncert Sary Dragan przed jej wyjazdem do Królewskiej Akademii w Madrycie. 

Laureatka ponad 40 konkursów skrzypcowych pięknie zagrała w pierwszej części muzycznego wieczoru III Koncert skrzypcowy G-dur KV 216 Wolfganga Amadeusa Mozarta. Po raz kolejny jeleniogórscy melomani mogli się przekonać, jakie muzyczne perełki może zawierać projekt promujący młodych artystów, którzy mają już na swoim koncie sukcesy i są u progu wielkiej kariery muzycznej.

- Będziemy trzymać kciuki nie tylko za dzisiejszy koncert, ale wyjazd do Hiszpanii i dalszą karierę Sary Dragan – zapowiedziała prowadząca koncert Elżbieta M. Terlega, gratulując utalentowanej córki rodzicom skrzypaczki, którzy towarzyszyli jej podczas występu w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.