O losie starosty zaważy jeden głos?

O losie starosty zaważy jeden głos?

– Każdą decyzję przyjmę spokojnie – mówi Anna Konieczyńska, starosta powiatu jeleniogórskiego. W poniedziałek na sesji radni będą głosować wniosek o jej odwołanie.

– Rozumiem, że radni ciągle kierują się dobrem powiatu i pamiętają, że są samorządowcami a nie działaczami partyjnymi. Jeżeli zdecydują, że dla dobra powiatu powinnam odejść, przyjmę to spokojnie – powiedziała Anna Konieczyńska. Podkreśliła, że wchodząc do samorządu należałoby odłożyć legitymacje partyjne na bok.

Do odwołania starosty potrzeba 12 głosów (3/5 ustawowego składu rady). W radzie zasiada 19 radnych. Opozycja złożona z przedstawicieli PiS-u i PSL-u do niedawna liczyła 10 osób, jednak od kilku dni może doliczyć jeszcze jeden głos. Radny Rafał Mazur ogłosił, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej i jednocześnie zapowiedział, że źle ocenia obecny zarząd powiatu i że powinien on zostać zmieniony.
Nieformalna koalicja PO-SLD stopniała więc do zaledwie ośmioro radnych. Głosowanie jest tajne i wszystko może się zdarzyć. Czy Anna Konieczyńska jest pewna, że radni, którzy deklarują chęć współpracy z nią, będą do końca lojalni?
– Gdybym obawiała się o lojalność, to powinnam się już zabrać do domu – mówi starosta. – Myślę, że każdy z nas musi to rozważyć w swoim umyśle i podejść do tematu racjonalnie. Nie powinny nami szargać emocje, rozgrywki personalne czy partyjne. Ciągle podkreślam, że jesteśmy samorządowcami.

Podjęta niemal równo rok temu przez opozycję próba odwołania starosty nie powiodła się. Szczegóły pod linkiem poniżej.
Sesja rady powiatu odbędzie się w poniedziałek (30 stycznia).
 

Komentarze (24)

Radny Mazur chce zostać starostą.

Ale ten człowiek nie ma żadnej wiedzy i talentu organizacyjnego.
On dla stanowiska i pieniędzy podpisze pakt nawet z diabłem.

Panie radny Mazurz Piechowic.

Proszę się zabrać za uczciwą pracę.

Jeśli uważasz ze Mazur majątek zdobył w sposób nieuczciwy to zgłoś to do prokuratury i zarazem będziesz bezpośrednim świadkiem. A twoje IP dla organów nie jest problemem w ustaleniu a najlepiej będzie jak się przedstawisz

Mazur to facet który oficjalnie mówi ze formuła dalszej współpracy tego zarządu się wyczerpana i prawie wszyscy radni na korytarzu się z tym zgadzają tylko jak trzeba zagłosować to nie mają odwagi

Najlepszy kumpel Mazura od Wf a tak na niego jączy

Może jak Pani Starosta zostanie odwołana, to znów spróbuje startować na wójta Jeżowa Sudeckiego? Jeśli sejm uchwali ustawę o dwukadencyjności z mocą wsteczną, to Pan Dudek chcąc nie chcąc nie będzie już konkurencją.

Pan Rafał Mazur to prawy obywatel tego kraju!Wkoncu ktos go wybral w wyborach!

Z jakich pieniędzy Mazur wybudował 2 domy ?

Niech się z tego publicznie wytłumaczy.

Konieczyńska nie zginie z głodu-ma fuchę u KODu.

Mazur to pikuś. Martwmy się dobrą zmianą zarządzaną przez ludzi sprowadzających coraz więcej nieszczęść na nasz kraj. Same katastrofy, tylko wraki po nich pozostaną. Kraj w ruinie już niedługo.

Agonia pajęczyny trwa,ci co wspierają układ niech mają świadomość ,że nowe wybory są blisko.

8 lat rządzenia Jelenią Górą efekty widać rodzina poupychana po gminach.

8 lat rządzenia Jelenią Górą efekty widać rodzina poupychana po gminach.

Z artmetyki wychodzi ze P.Konieczyńska to juz raczej była starościna.PO i Sld odchodzi w niebyt i na ten moment nic nie odwróci tendencji.Nawet aktywne uczestnictwo w protestach KOD-u.Psl jak zwykle kluczy od jednych do drugich

Co za kundle tam mieszają ? Sekta dobrej zmiany ?

A czy ktoś jeszcze wierzy w "sumienność " działania...??? Liczy się to z kim trzymasz, a nie jak pracujesz/ działasz ...:-(

Czerwono różowa sekta rządziła kilkanaście lat Jelenią Górą,efekt opustoszałe z ludzi i interesów miasto.Zmienić należy nazwę na Galeria Góra.Pozytywny przykład Bolesławiec no ale prezydent nie jest z tego składu,składu który trudno nazwać partiami to raczej Towarzystwo Wspólnych Interesów.

Powiat a miasto Jg to dwa różne podmioty.Analogie są jednak podobne w jednym i drugim rzadzila i jeszcze rządzi jak to nazwyasz sekkta.Sekta pilnująca interesów,swoich interresów.Interes mieszkańców i regionu jest drugorzedny a wniektórych przypadkach trzecio lub czwartorzędny.

Dlatego też dziwię się radnym,pani starosta jak wiemy orłem nie jest,można przecież rozmawiać, konflikt będzie trwał,skutecznego starosty brak.Straszenie PiS-em w tym wypadku jest mało skuteczne my tych ludzi znamy.Bardzo bym chciał aby np.p.Zawiła miał takie sukcesy w biznesie jak p.Kleśta i płacił takie podatki.

O waszym losie zdecyduje najlepsza miotła - głos wyborców.Po co komu te powiaty (przechowalnie zagubionych w nowych realiach).

O waszym losie zdecyduje najlepsza miotła - głos wyborców.Po co komu te powiaty (przechowalnie zagubionych w nowych realiach).

Zgadzam się powiaty stworzyło SLD zabierając kompetencje gminom.

Co za dobroduszność ze strony Pani Starosty , że podporządkuje się decyzji że dla dobra powiatu odejdzie jak zajdzie potrzeba. Nie trzeba z ludźmi walczyć lecz się wzajemnie wspierać.Ostatnie rozgrywki (polityczno, personalne) Starosta - V-ce Starosta, z pewnością nie pomogły Pani Staroście. Kto mieczem wojuje ....

Duży biuścik a w głowie pusto. Pan Aniu proszę skończyć to starostowanie bo to zupełnie Pani nie wychodzi.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.